panenka

nejde mě zobrazit soubory na pamětovce

Dobrý podvečer dnes mě v práci omylem spadl mobil do vody rychle ho vyndala vše vytahla vysušila mobil vypadá že po vysušení pude,ale když jsem ted vložila pamětovku do pc ukazuje se mě celý modrý koláš neukazuje mě to ani kolik mám souborů místa zkrátka nic .Vpráci mě řekly že to mám vysušit a po vysušení mě to pude taky je to pravda co dělat děkuji
Doplňuji:
první se omlouvám za chybu a opravuji (koláč).Nejsem blondýna pokud mě neumíte poradit tak neodpovídejte

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Zkus to propláchnout DESTILOVANOU TECHNICKOU vodou, kopíš v drogérii, aby se odplavily VODIVÉ nečistoty, které způsobují zkraty.

Je možný jak když čtečka PC do paměťovky pustila proud (teda přesněji, přiložením elektrického napětí vzniká elektrický proud, protože elektrické napětí začne hýbat elektrony) a když byla paměťovka zkratovaná tak se mohli odpálit nějaké „hradla“, kde jsou uloženy data.

Jinými slovy paměťovka je v haj…

Existují firmy, které se dokáží k datům dostat i „obejitím“ konektorů paměťovky, ale je to dost drahé a pokud tam máš jen fotky rodiny tak se to nevyplatí.

U účetní uzávěrky už možná jo.

Další odpovědi
briketka10

zašla bych do specializovaného servisu – obchodu tam by měli poradit :)

anonym

Blondýna?
Doplňuji:
Hmmm, to je divné. Píšeš tak.

mosoj

No ono to chtělo vysušit i tu paměťovou kartu než se zastrčila do čtečky.

MartinR

bylo na kartě něco?
protože aby se vymazala nebo zformátovala, na to voda nestačí (ukazuje celý modrý koláč) … jakou měla kapacitu (na štítku) a nemůžeš někam uložit printscreen toho co ukazuje ten koláč?