jana91

Nejde internet – stolní PC, WXP. Co s tím?

Ahoj, mam cerstve reinstalovany Windows XP. Vsechny ovladace nainstalovany (ve spravci zarizeni neni zadny otaznik). Pripojeni od netboxu do routeru, ze ktereho vedeu kabel do pc. Kabel nesviti, ale vadny neni, pri restartu pocitace sviti, ale jakmile PC najede na plochu, tak uz nesviti. Internet drive normalne fungoval a ted „z niceho nic“ vypadl. Jinak pokud pripojim k notebooku, tak internet/kabel funguje. Prosim o navrhy na reseni a predem vsem za vsechny nazory dekuji.

Odpovědi
gecco

Zkontroluj si, zda máš vytvořené (a dobře nastavené) připojení k síti a případně je nastav – Ovládací panely – Síťová připojení…

McArthur

  1. Překontroluj, zda-li není síťové připojení zakázané.
  2. Pokud máš antivir Avast, zakaž ho na 10 minut. Je-li to antivirem, vyměň ho za jiný.
  3. Vyměň UTP kabel. Nemusí být v pořádku. Pokud je kabel moc dlouhý, zkus najít možnosti, jak udělat připojení kratším kabelem.

ivzez

Pokud to byla „čistá instalace“
(pokud nešlo jen o opravu původní),
je nutné vytvořit připojení k síti.