Nechápavé

Nějaky obchod kde bych levně sehnal CD na přeinstalovaní Windows XP?

Děkuji

Odpovědi
www

Samozřejmě:

Zdroj: www.google.com/se­arch?nomo=1&q=Win­dows+XP+K%C4%8D­&client=ms-opera-mini&channel=new&gws_­rd=cr&hl=cs&

msi

p.m.
Doplňuji:
www: koukam další takovej že ;) vetsi sracku si nemohl napsat

cochee

V první řadě je třeba vědět, jakou verzi, jazyk a distribuční kanál máš ve svém PC nainstalován/-u. Jazyk předpokládejme čeština, verze = Home/Professional a jiné méně časté, distribuční kanál = OEM/volume licence/FFP, u nás spíše pod názvem retail nebo nejčastěji „krabicová“ verze. Ve druhé řadě je třeba vědět, že XP už nejspíš žádný obchod nenabízí, za to se k instalačnímu médiu lze dostat legálně zadarmo (viz dále), obvykle stažením bitové kopie a jejím vypálením na fyzické médium. Za třetí, bitové kopie těchto různých Windows XP byly, nebo možná ještě jsou, volně ke stažení na MSDN čili Microsoft Developer Network – no, volně… ono totiž, jak název té sítě napovídá, není jen tak se do ní dostat, je pouze pro registrované vývojáře a bez přihlášení se do MSDN se k linkům na stažení nikdo nedostane. Za čtvrté: protože šíření těchto bitových kopií, zdá se, není přečin (ačkoliv Microsoft tomu z nějakých příčin celkem usilovně bránil), (vsuvka: přečinem určitě je šíření licencí čili licenčních klíčů, klíč však nikdy není obsažen přímo v té bitové kopii) lze je stáhnout různě po netu, vesměs na hromadných úložištích typu uloz.to, anebo pak via torrent, pokud však u toho není uveden kontrolní součet takového souboru např. typu SHA5 (čímž se dá autenticita zkontrolovat), existuje riziko, že jde o poupravený obraz s nějakým tím „hmyzem“ uvnitř. Nejlépe je hledat na různých fórech, touto tématikou se zabývajících, kde obvykle někdo odkazuje na takovou bitovou kopii a přidává k ní i kontrolní součet.