zjentek

Máte nějaké tipy na fyzicky náročnější dobrovolnické činnosti bez nutnosti znalosti AJ a jiných?

Zájem a ochota pomáhat přírodě, světu…

Čech, fyzická kondice nadprůměrná/po­zitivní, průměrná znalost rodného jazyka, znalost cizích jazyků nulová, venkoncem není zájem jet kamkoli diskutovat, jak plyne ze samotné otázky.

Díky (;

Cestování – Celý svět.

„Velké příležitosti, jak pomoci ostatním, přicházejí zřídka, ale ty malé nás obklopují každý den.“ Sally Koch

Ad Kelt: Co je tak těžko pochopitelného na pojmu DOBROVOLNÍK?

Nejlepší odpověď
ivzez

Přestože nejde o diskutování, mělo by být prioritou se v cizím
prostřední domluvit ve všech běžných životních situacích.

Bez znalosti cizíhi jazyka nedoporučuji žádnou dobrovolnickou
aktivitu v cizině (člověk by měl být v případě potřeby schopen alespoň
vysvětlit, co v té lokalitě dělá a proč).

Další odpovědi
elkon

Přihlaš se na Životní prostředí a můžeš čistit okolí řek od věcí, které přinesla voda, nebo pohodili pitomci, kterým se nechtělo do sběrného dvora. Případně čistit lesy okolo silnic, ze stejného důvodu.

Kelt

Ty věříš v důležitost hmoty nad duchem? Makat jak blbec 10 hodin denně za celkem 100 Euro a řídit skupinku 10 cizinců a protože se s nimi domluvím, tak vydělám 500 Euro, to už stojí za úvahu.

Dochy

Pokud chceš pomáhat, nechceš řešit cizí jazyky, zkus se podívat na českého Brontosaura… Určitě najdeš místa kde můžeš pomoct, zpravidla za místo na stan a stravu…
Další dobrovolnické pozice by mohli být na ústavech typu: nemocnice, léčebny, ústavy, dětské domovy (ale tam se spíš uplatní sociální dovednosti než fyzická síla – i když na některých místech budeš asi potřebovat obojí)

zjentek

@Kelt: Jasně! Můžeš velkého ducha býti, leč příliš hmoty může ti plány znemožniti.