anett_011

Poradíte, jak se zbavit přírodní cestou akné, uhrů a toho všeho?

obličej?

nějaká pomoc jak se zbavit hodně akné uhrů a toho všeho? nechci takhle dávat peníze za vodu chci vědět jen něco přírodní

Zamyslete se prosím na formulací. Je třeba vložit otázku.

Odpovědi
DoTazatel

Chce to především čas, samo by to mělo udeznít, Předcházet se tomu dá zdravou žitosprávou a správnou hygienou – zdravě jíst, hýbat se (cvičit), pít dostatečné množství vody během dne, sprchovat se alespoň tak jednou za 3 dny, umývat si ruce.

Zkus očistu, detoxikaci (celého těla) – to vyplaví toxiny a zbaví tě různých zánětů (i akné). 3 dny jez jen (čisté, umyté) ovoce, zeleninu a hlavěn jen zeleninový vývár (toho můžeš sníst kolik chceš) a pít jen vodu – nejlépe převařenou, ale není to nutné, popř. vodu s citronem.

Lepší je si ty akne nedrbat a nemačkat – když už je to na obličeji a překáží a není pak zbytí, tak alespoň u toho postupovat hygienicky – neroznášet to rukama, umýt si ruce, používat tamponky či hadříky, kterými to utřeme a nějaký přípravek, který působí desinfekčně (francovku třeba).

Zinek podporuje zdravou pokožku. Další vitamíny: A, a Béčka, F – je dobré přímo na akné, ale i třeba E, D. Nejlepší proti akné je nejspíš ten zinek a F.

Tady jsou i jiné rady:
https://www.wi­kihow.cz/Jak-se-zbavit-akn%C3%A9-p%C5%99%C3%ADrod­n%C3%AD-cestou
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/prirodni-lecba-akne/

Jak už jsem psal, tak akné se doporučuje nemačkat – tím se to ještě horší.
Taky pokud se líčíš, tak je důležité i tady dodržovat hygienu (pečlivě se odličovat atd).
Nestresuj se – stres vždycky přivádí a horší nemoci, záněty…