comando2

Nějaká firma mi posilá peníze na účet a nevím proč?

Dobrý den.
Chtěl jsem se zeptat co mam dělat když mi nějaka firma posila už druhý měsíc na můj účet peníze a v popisu je uvedené za provedenou práci..

Mám s tím něco dělat ? mam kontaktovat svojí banku ohledně toho že jsou my zaslaný peníze a nevím za co ?
je to trestné když jsi to nechám ?
už mi přišla od té společnosti druha výplata a dohromady to činí už 4 800kč..
prosím nějaké rady co mam stím dělat..ještě nikdo mně nekontaktoval.. zdá se mi to divné

děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
hanulka11

určitě si peníze neponechej, spoj se s bankou a nahlaš problém …oni se spojí s firmou, která peníze převedla

Další odpovědi
Michal Kole

Pokud Vám peníze nepatří jste povinen je vrátit.

Zda Vám odesilatel proplatí poplatek za operaci to nevím.

Drap

Je to sice velmi milé, když přijdou peníze s kterými člověk nepočítá, ovšem povinost je vrátit je, a že by se to promlčelo, nebo je nikdo nechtěl, se nedá počítat

mojitek

Rozhodně to nahlašte a nečekejte.Je to jen otázka času kdy ona firma zjistí,že peníze poslala omylem Vám.Pokud byste o tom věděla a nehlásila to mohla byste mí s policií velké potíže..tak bacha na to.

lexx

Hm, nic až tak neobvyklého…spouta lidi v práci čumí do bedny, pije kávu, zalívá kytky, čte noviny, telefonuje známým, sleduje drby na novinkách a firma jim za to posílá na účet výplatu.