arygnoc

Nějak si už nevzpomínám,

jak a proč vznikl tzv. regulační poplatek (30 Kč u lékaře)?

to lékaři dostávájí málo od pojišťoven?
výdyř za mne dostává (můj lékař) peníze, i když k němu nejdu, už jenom za to, že mne má v kartotéce.

Nejlepší odpověď
hanny 2

Podle mě vznikl proto,aby pojišťovny mohly snížit lékařům hodnotu bodu,platit jim méně a začít ruinovat pacienty.

Další odpovědi
dědapetr

V ordinaci
Od 1. ledna platíme 30 korun za návštěvu lékaře. Zákon tuto částku nazývá „regulačním poplatkem“, což prozrazuje hlavní účel jeho zavedení: regulovat počet návštěv u doktora. Ten je v ČR nejvyšší v Evropě. Částka třicet korun byla zvolena tak, aby příliš nezatížila peněženku nemocných, ale zároveň byla znatelným příspěvkem pro lékaře. O ekonomickém rozměru nového nařízení se mluví jen váhavě, avšak vynásobte si 30 Kč několika desítkami pacientů denně a počtem dní v měsíci, které lékař ordinuje. Co bude toto navýšení rozpočtu ordinací znamenat pro následující jednání pojišťoven s lékaři o nových smlouvách, bude záležet na řadě faktorů. Poplatek ale v této souvislosti nabízí i možnost ušetřit nějaké peníze v systému všeobecného pojištění.

http://www.ka­tyd.cz/index.php?cmd=pa­ge&type=11&ar­ticle=5691&web­SSID=f4940d336e48a64f211­8998bbb0fb808