dnb

Nějak se mi zakřivil obraz na monitoru, nevíte čím to je?

Zkrátka je obraz nějak šejdrem, od levého horního rohu po stranách je černo a nic a naopak v pravém dolním rohu a po stranách nevidím posuvník, hodiny, apod. Dá se nějak obraz vycentrovat do původní polohy? Nebo si budu muset obraz zmenšit?
Doplňuji:
Díky za odpovědi, bylo to tím nastavením v menu, už je vše v pořádku

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejspíš si se dotknul nějakého tlačítka na monitoru.
Nejdřív ale zkontroluj správné zapojení kabelů.
Pak najdi menu tlačítko na monitoru a podle těch instrukcí vycentruj obraz, na dálku se nedá poradit, každý monitor to má jinak.

Další odpovědi
Dochy

Chtělo by to i typ monitoru, možná by někdo poradil přesněji.
Můžeš zkusit nastavit geometrii obrazu pokud to monitor podporuje. Dál je možné, že se někde s monitorem kleplo a vychýlili se vychylovací cívky (teď ale nevím, jak je mají monitory připevněné, tuto závadu jsem opravoval kdysi ještě na merkuru…)