bubukaa

Nehty – rovně?

Vždycky jsemsi nehty stříhala dokulata, na nohách i rukách ale babička říkala že se alespoň na nohách mají stříhat rovno, nevíte někdo proč, začala jsem si je tedy tak stříhat i na rukách jenže, jak jsem je měla dřím kulatá tak je to rovný a pak kulatý je to divný dorostou do hranata úplně?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Na nohou do rovna – aby nehty nezarůstaly, měla bys pěknou polízanici. na rukou můžeš do obloučku zapilovat- na rukou to nevadí

Další odpovědi
terry

Na nohou rovně, ale někdy mohou zarůst i když jsou stříhány rovně a naopak nemusí, i když se stříhají do obloučku. Záleží na mnoha okolnostech.
Mně zarůstá – stříháno rovně, mamce nezarůstá – stříhá do obloučku.

Ruce – jasně, že dorostou, proč by neměly. A uprav si je tak, jak se ti líbí. Nosí se obojí. Střižené rovně i do obloučku.