EDA

Čím to je, když se rány (třeba škrábnutí nebo říznutí) špatně hojí a i krvácení trvá déle než se zastaví??

Odpovědi
anonym

Špatnou srážlivostí krve, nedostatkem vitamínů (zejména A a C), nějakou chorobou (např. cukrovka zhoršuje hojení), špatným fyzickým stavem…
Příčin může být víc.

Quimby

Záleží jak moc byla prokrvená ta oblast, jak hluboká je ta rána.
Líp se hojí čisté rány, takže říznutí nožem se zahojí líp než říznutí o drát.
Jinak pokud se rána hojí u daného člověka hůře, může to být poruchou srážlivosti krve, protože krev se dokáže srazit a tím zacpat ránu a zastavit krvácení. Pokud se ale krev nesráží jak má, tak není jak by se ta rána mohla uzavřít a člověk může i z malé rány vykrvácet.
Porucha srážlivosti krve je nemoc a jmenuje se Hemofilie

mosoj

Tak pokud by to mělo být nedostatkem vitamínů , tak by se jednalo hlavně o nedostatek vitamínu K. Příčin může být mnoho a mohou být vážného charakteru.