led

Negramotnosť u novinárov?

Nedávno tu bola otázka o štatistike (50000 negramotných v ČR). Ale po zhliadnutí stránky (a nielen tejto stránky):
http://hrichy­zurnalistiky.blog­spot.com/
Veď, ak takéto texty môže niekto pokojne čítať…asi budem musieť poopraviť svoj názor na negramotnosť. Nie je ich aj vďaka takejto novinárskej hatlanine viac? Ako môže takýto text prejsť až do tlače?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

tipuju ty pseudonovinare na gymplaky, kteri se nedostali na vysku a nemaj do ceho pichnout a v jejich prospech – s rozmachem internetu – je nyni psani a sireni nesmyslu do sireho sveta tak jednoduche a snadne

Další odpovědi
pokazdejinak

… já vám nevím, můj spolužák na gymnáziu dostával ze slohovek čtyřky, maturitu prolezl s odřenýma ušima a … dělá novináře :)

led

pre Lukas.zmizik
to práve nie sú nejakí nedoštudovaní, ale práve naopak ľudia s vysokoškolským vzdelaním. Tie chyby veľakrát robia zámerne v snahe upútať, napriek porušeniu gramatiky spisovného jazyka a mnohokrát aj významu zprávy. Miesto hľadania v slovníku pravopisu českého jazyka si pomôžu zjednodušeným inojazyčným vyjadrením.
Kedže to vyjde potom v mnohotisícových nákladoch, väčšina ľudí potom takúto skreslenú informáciu považuje za pravdivú a spôsob písania berú za správny.