Vidrde

Proč mi nefunguje topení v autě? Hadice do kabiny jsou obě dvě horké, ale do auta se dostane pouze vlažný vzduch.

Zdravím, potřebovala bych poradit. Mám Peugeot 306 a přestalo mi fungovat topení na teplý vzduch. Spíše jednou funguje, jednou zase ne, ale převážně nefunguje. Vzduch fouká na všechny rychostní stupně. Hadice do kabiny jsou obě dvě horké, ale do auta se dostane pouze vlažný vzduch. Lehce teplý je u čelního skla a na vyhřívání nohou, ale v autě je velmi velká zima. Známý mi řekl, že u 306 musím hnát otáčky, aby to začlo topit, což mi příjde jako hloupost, jelikož to nikdy nepomohlo. Díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

V autě je zcela určitě, mimo regulace rychlosti otáčení ventilátoru, možnosti výběru místa kam má vzduch foukat, ještě regulace teploty foukaného vzduchu.
Nyní jsou dvě možnosti. Buď ten knoflík jaksi neregistrujete, pak je náprava snadná, najít knoflík a nastavit teplotu vzduchu na vyšší teplotu.
Nebo o něm víte ( nepíšete že by jste o něm věděla) a pak je závada na regulaci klapky která míchá studený vzduch s teplým!!!

Další odpovědi
Rommart

Jak píše Mosoj, může být problém v nefunkčním ovládání klapky vzduchu (nereaguje na plné otevření či dovření), teda nepropouští Vámi navolený vzduch ať už teplý či studený. Popřípadě může být zanesený topný článek. Já mám konkrétně Opel Astru, pokud si navolím vnitřní cirkulaci a ofuk nohou, tak v autě také nic moc teplo není, pokud zvolím třeba na ofuk čelního skla, tak mám po chvíli chodu motoru v autě opravdu teplo jako v pověstném pekle. Mrknul bych nejprve na ovládací panel a poté bych pátral po dalších příčinách. A na jakou teplotu se zahřeje vůbec motor? Poněvadž pokud visí termostat v otevřeném stavu, tak Vám topení nemůže jít na max.výkon, protože nedojde ani k zahřátí motoru.

JájsemRaibek

Nevím jak u tohoto auta, ale je možné, že je tam nějaký venkovní průduch a ten by mohl být buď uzavřený nebo ucpaný.
Např. v Moskviči je na kapotě větrací otvor a pokud není otevřený, topí to tak, jak popisuješ. Jakmile jej otevřeš, žene se nasávaný studený vzduch přes topení a dovnitř auta. Za chvíli je až moc teplo.
Tomu otevření v zimě brání třeba to, že je poklop přimrzlý a páčkou uvnitř auta jej neotevřeš.

cukrar

Míchá se Vám studený a teplý vzduch. Musíte zkontrolovat a uzavřít přívod studeného vzduchu.