Doli$h

Nefunkční ovladač. Co s tím?

Dobrý den, přestal mi fungovat ovladač od digitálu k TV značky Sencor. Baterkama to není, prostě přestal fungovat. Nevíte jak to vyřešit aniž by se musel kupovat novej digitál nebo dávat do opravny? Nejsou nějaký speciální ovladače?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Jsou univerzální ovladače, kde se dle návodu nastaví příslušný kód podle televize, videa, dvd atd.
Nejprve však zkus jednu věc:
Vezmi si digitální foťák nebo telefon s foťákem a podívej se na „čočku“ ovladače přes tento digitální foťák-telefon. Přitom stiskni jakékoli tlačítko ovladače. Pokud se dioda „čočka“ na ovladači rozsvítí, není závada v ovladači. Bez foťáku to neuvidíš.
Zkusil bych pokud se nerozsvítí očistit kontakty baterie a vložit jiné.