vitek vitekk

Nefunkční internetový kabel, předtím jel v pořádku, proč zničehonic nefunguje?

Zdravím, dostal se mi do ruky nový PC, ze začátku jsem měl menší problémy s připojením k internetu, ale ty jsem překonal nainstalováním příslušného síťového ovladače (ethernet). Počítač mi jel bez problému dva týdny, včera ale zničehonic se internet odpojil a nesvítí už ani síťový kabel, který je zapojen z modemu do počítače. Znovu jsem nainstaloval ovladač pro síťovou kartu jako minule, nyní ale nefunguje. Kabel je však v pořádku, když ho zapojím do notebooku, tak svítí jak má, o vadném konektoru v PC také nemůže být řeč, jelikož je PC nový a při spouštění systému Windows kabel svítí, jak má, po načtení plochy už však nesvítí a nereaguje. Internet a modem jsou také v pořádku, jelikož ostatní příslušnici v rodině problémy s připojením nemají. Nevíte někdo, čím to může být? Měl jsem nainstalovaný tento ovladač http://realtek-rtl8168c-p-8111c-p-pci-e-gigabit2.driver­s.informer.com/ , určitě mám správný. Předem děkuji

Odpovědi
gecco

  1. Vyměň kabel – máš-li ještě náhradní)…
  2. Zkontroluj si Vlastnosti síťového připojení (buďto přes ikonu na liště a nebo přes Ovládací panely) – může být Zakázané nebo něčím blokované…

___
Ovšem z tvého popisu by se i kůň poblil (a ten to fyzicky neumí)…
😉

  1. kabel ti určitě nesvítí – takže popiš pořádně, co (ne)svítí a za jaké situace (LANport na switchi, LANkarta…; při zapnutí PC, po přihlášení…)
  2. že je Internet v pořádku věřím, ale o modemu už nejsem zcela přesvědčen (dle popisu) – takže popiš přesně, jak máš net zapojen (modem, router/switch…)
  3. „ostatní příslušníci“ – jak jsou jejich zařízení k modemu (routeru, switchi) připojena???
  4. pro možnost ti poradit je velmi vhodné uvést i:
  1. typ zařízení (to, že uvedeš driver, nic neznamená – pokud nevíme, pro jaké zařízení jej instaluješ)
  2. OS (těžko ti přesně poradit, kde máš co hledat – když nevíme, co máš)
  3. jak k události došlo („včera zničehonic“ je skoro jistě blbost ´samo se´ něco stane jen opravdu málokdy – takže napiš, co´s třeba (od)instaloval, jakou konfiguraci jsi měnil…)

A jen rada nakonec – nepřihlašuj se běžně s právy administrátora – mnohé problémy i ušetříš tím, že v daný moment nebudeš mít k dané činnosti ´oprávnění´…
😉

McArthur

  1. Překontroluj, zda-li není síťové připojení zakázané.
  2. Pokud máš antivir Avast, zakaž ho na 10 minut. Je-li to antivirem, vyměň ho za jiný.
  3. Vyměň UTP kabel, pokud jsi na kabelu.

S ovladači poradit nelze, ale mělo by to být to první, co máš správně nastavené. Pro svůj operační systém najdi ovladač k Tvé síťové kartě. Přesněji to napsat neumím. Pokud je to Win8 a síťovka Realtek RTL8168c, tak ovladače by měly být součástí systému a netřeba se zabývat hledáním na webu.

Michálek1245

Většinou to bývá poměrně prozaičtější, protože ty kabely jsou většinou různě přežvýkané a mechanicky poškozené. Na každý internetový kabel určitě patří příchytka na kabel. My jsme brali tyhle https://www.schna­bl.cz/ a jsou docela fajn. Hlavně se fakt extrémně jednoduše instalují, takže jsem to zvládl i sám a to nejsem žádný domácí kutil. 😉