Avatar uživatele
JeanJoche

Nefunkční elektrokotel, máte zkušenosti s jeho provozem?

Dobrý den, máme elektrokotel Protherm RAY 6K, chtěl bych se zeptat, jestli máte zkušenosti s jeho provozem? Mně totiž nejde zapnout ohřev vody…Normálně je připojený, zapnu ho do elektriky, display svítí, dá se ovládat, ale teplota OV nepřekročí 20°C…Mám pocit, že ta voda tam necyrkuluje…Tlak je 2 bary, výkon mám nastavený na 6kW… Nevíte prosím co s ním mám dělat? Děkuji. J

Zajímavá 0 před 3496 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
cochee

Já bych k tomu přivedl nějakého zkušeného elektrikáře.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
honza19hk

těžko ti takhle po internetu někdo poradí. nejjednodušší co je je zavolat nějakýho elektrikáře či servisáka kotlů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Může být vadné tepelné čidlo, ale těžko takto na dálku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Problém může být v thermostatu, který v tomto případě nezakáže výkon kotle při dosažení požadované teploty. Mohlo by dojít k jeho poruše nebo nekalibraci. Další možnou příčinou může být porucha čerpadla, které zajišťuje cirkulaci vody v systému. Rozhodně doporučuji kontaktovat servis, který může problém přesně diagnostikovat a opravit. Pokud toto bude provedeno neoprávněnými osobami, může dojít k navýšení poškození a neplatnosti záruky.

Pokud je kotel starý a v minulosti jste měli podobné problémy, zvažte jeho výměnu za novější model. Novější modely jsou obvykle efektivnější a méně problémové. Pokud je kotel nový a stále ještě pod zárukou, rozhodně kontaktujte výrobce nebo prodejce, aby problém vyřešil bez jakýchkoli dodatečných nákladů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Příspěvek smazán administrátorem.

před 2435 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek