Peraskova

Nefunguje měřák na topení, co s tím?

Jsem v podnájmu v paneláku a přestal nám fungovat měřák na topení, komu to máme hlásit, popř. jak jinak to řešit?

Odpovědi
cochee

Hmmm… nájemci? Platíš nájemci, tak ať se stará, byt je jeho anebo na jeho jméno, podle mě by se s tebou majitel bytu (stát, město, družstvo) nebavil.

dopl.: nahrazuji výraz „nájemce“ výrazem „pronajímatel,“ viz Diskuze.

Kepler

V každém případě ihned hlásit nájemci a je na dohodě, kdo to zaplatí. Případně to může být řešeno už ve smlouvě o podnájmu. U městských bytů si třeba takovéto záležitosti nově řeší sám nájemník.

Hans51

To cochee:

Neplatí nájemci, ale pronajímateli 😉 nájemcem je sama tazatelka.

cochee

Máš pravdu, samozřejmě. A momentary lapse of reason. Moje úvaha byla, že ten, kdo platí, je nájemNÍK, tudíž ten, kdo inkasuje je nájemCE. Teď jsem si ve slovníku našel, že nájemník a nájemce jsou synonyma.