Poklička

Nefungování tel.přijímače při dešti

Zdravím,také Vám vůbec nejde televize,když jen trochu zabouří,nebo víc začne pršet?Jsem z Trutnovska a když tu začne víc pršet,,nebo jen malá bouřka,už jsou „kostičky“ a programy nefungují.Jako každý mám satelit.Nedá se s tím něco dělat?Jak začne pršet,nemůžeme se dívat na televizi/obraz se zastaví a objeví se ty kostičky.Neporadil by někdo co s tím?Mám Setebox.Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
mosoj

Pořídit větší průměr paroboly( jestli máte 60cm průměr zvětšit na 80 cm či více) nebo citlivější konvertor LNB, nebo obojí.
To vše za předpokladu že máte správně nasměrovanou parabolu ( azimut + elevační úhel).

Mračna a déšť vždy zhorší příjem ze satelitu. Proto je nutné mít přebytek zisku na anténě.

Další odpovědi
Michal Kole

Jedně jednoduše.

Bouřka způsobuje ionizaci vzduchu z atomů vzduchu seˇuvolňují elektrony a cestují do jiného atomu a toto cestování elektronů narušuje let elektromagnetické vlny signálu (taky je to proud elektronů – lépe řečeno iontů – iont je atoms elektronem navíc či bez elektronu).

Je to něco jako když spěcháš na autobus a chodníky jsou ucpané lidmi a každý se ti motá pod nohama.

kostičkování způsobuje nedostatečný datový tok, jinými slovy televize nemá dost údajů jak má vykreslit obraz.

jestli to chceš vysvětlit ještě jinak napiš mi na michal.kolesa@seznam.cz