Neexistuje vzorový dopis vzdání se porkury, abych neopomněla důležité náležitosti? Děkuji

Nejlepší odpověď
standa

Pokud budete zuřivě gůglit, tak možná na netu na něco podobného narazíte…, ale z mého pohledu se jedná o absolutně jednoduchý text.

„Oznamuji, že s účinnosti od 1.3.2011 již nebudu vykonávat žádné právní úkony, ke kterým jsem zmocněna na základě prokury, která mi byla udělena dne DD.MM.RRRR panem Janem Novákem, statutárním zástupce společnosti NOVAK, s.r.o. Zároveň tímto žádám, aby byl k témuž dni zneplatněn zápis o mé prokuře v Obchodním rejstříku.“

Vaše jméno, příjmení, adresa, r.č. a podpis*).

Dopis adresujte doporučeně a do vlastních rukou do sídla firmy k rukám statutárního zástupce.

*) pokud mezi vámi a statutárním zástupce nevládnou ideální vztahy, tak si svůj podpis na zmiňovaném dopise nechte pro sichr ověřit u notáře.