Miroslavst

Nedovolené ozbrojování, jaký trest hrozí?

Prý je nedovolené ozbrojování trestné?
Kolik mi hrozí?
Koupil jsem si dnes granátové jablko.
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Mousinek

O trestu se nikde nepíše :)
Když byl antický bůh posvětí Hádes donucen propustit Diovu dceru Persefonu, kterou unesl do své říše stínů, podstrčil jí zrnka z granátového jablka, aby ji k sobě připoutal. Persefona se pak sice směla vrátit, ale od té doby byla ochotna za ním znovu a znovu sestupovat zpátky do podsvětí a vždy zde strávila tolik měsíců, kolik jadérek z granátového jablka pojedla.

A nebylo to obyčejné jablko, jež měl Paris darovat jedné ze tří bohyň, té nejkrásnější, a tím spustit události vedoucí k trojské válce. Bylo to jablko granátové…
Kouzlo jablka – mýty, nebo skutečnost?

Ve starověku byla granátová jablka oblíbená a velmi ceněná jako elixír zdraví a krásy. Granátovník, který má pravděpodobně kolébku v Persii, se pěstoval také v Palestině a v Egyptě a postupně se rozšířil do mnoha dalších zemí subtropického pásma. Jeho bobulovité plody inspirovaly umělce Orientu, staly se předlohou řezbářských ozdob čínských chrámů, mluví se o nich nejen ve starých řeckých bájích, ale i ve Starém zákoně a v náboženských spisech islámu. Je snad magická síla přisuzovaná malým červeným „korálkům" pikantně natrpklé chuti pouhým výplodem lidské fantazie? Možná vás překvapí, že i moderní doba uznala a potvrdila mimořádné kvality tohoto ovoce, zejména jeho blahodárný účinek na lidské zdraví.

Granátová jablka obsahují řadu vitaminů a minerálů, zejména vitaminy skupiny B, vitamin C, hodně draslíku, hořčík, vápník, fosfor aj. Mají vysoký obsah taninů, a proto našly uplatnění nejen v kuchyni, ale i v léčitelství. Lisováním dužinatých jadérek se získává štáva, která se tradičně využívá k výrobě vína, šerbetu či francouzské grenadiny. Z listů se připravuje chutný čaj. Semena, jež dokáží snížit horečku a pomáhají proti průjmům, bývají používána jako lék, například v Indii.

Současná věda prokázala, že konzumace granátových jablek pozitivně ovlivňuje lidské zdraví – snižuje vysoký krevní tlak, zabraňuje tvorbě cévních usazenin, posiluje obranyschopnost organismu při infekčních onemocněních, má protinádorové účinky a zmírňuje obtíže v období přechodu.

Zdroj: https://www.we­leda.cz/grana­tove-jablko/

Další odpovědi
aramah

Super, myslím si že trest nebude až tak velký,možná podmínka za dělaní mi chuti! :D

anonym

Hm,§357,tak to není prča..!

Zdroj: http://www.trestni-rizeni.com/do­kumenty/trestne-ciny-paragrafy/sireni-poplasne-zpravy