pakoooo

Nedopustí se policista nějakého protiprávního jednání, když mě po silniční kontrole kontaktuje přes facebook?

V jeho zprávě bylo uvedeno, že mi to slušelo… Nejde o zneužití pravomoci úřední osoby?

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

nejde, protože on nemůže za to, že máš svoje jméno na facebooku, které tam máš veřejně
Doplňuji:
no je mi jasné že nemáš jméno napsáno na čele – na druhou stranu, celá republika je protkaná marketingovými podvodníky, kteří kšeftují se jmény a kontakty lidí a ti jsou pak obtěžování telefonáty a reklamními nabídkami…

ale dobře – teď k pointě otázky – je možné, že šikovný právník a hloupý nadřízený dohromady by mohli policajtovi zatopit – a co s tím? je nutné to řešit přes nadřízené a já nevím jakou oklikou – nestačilo by mu třeba napsat – „promiň, mám přítele“ – myslíš, že by to přece jen člověk jako policajt nepochopil a obtěžoval by dál ?

Další odpovědi
klumprt

§ 329 tr. zákoníku
(1) Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch

  1. vykonává svou pravomoc způsobem odporujícím jinému právnímu předpisu,
  2. překročí svou pravomoc, nebo
  3. nesplní povinnost vyplývající z její pravomoci,

bude potrestána odnětím svobody na jeden rok až pět let nebo zákazem činnosti.

Nevidím tam subjektivní stránku ani objekt ani objektivní stránku skutkové podstaty trestného činu.

Ještě to trochu smrdí Neoprávněným nakládáním s osobními údaji (§ 180), ale tam rovněž chybí objekt a objektivní stránka.

Do nebezpečného pronásledování (§354) to má ještě hodně daleko, to by vás musel zasypat podobnými zprávami.

Považuju to za mírně neetické chování, zejména pokud jste sama při té silniční kontrole neprojevila žádnou vstřícnost. I policista je jen člověk a taky se chce seznámit. Ostatně podobně navázané vztahy nejsou až tolik vzácné. Ovšemže není správné využívat toho, že se dozvěděl Vaše jméno v podstatě bez vašeho svolení. Pokud vám to není vhod, snad postačí ho ignorovat a když vám dá pokoj, tak snad není potřeba z toho dělat aféru.

zjentek

a ty seš kluk? Bacha, aby mu nešlo o nějakou tu buzeraci ..svět je plnej úchylů

pakoooo

Jo, na facebooku veřejně je, ale jméno nenosím napsané na mém čele, tudíž pro všechny veřejné není… Mé jménmo si zjistil v souvislosti s výkonem své pravomoci…