Lucimia

Nedoceněnost zdravotních sester – proč?

http://domaci­.eurozpravy.cz/zdra­votnictvi/6529-zdravotni-sestra-jako-poskok-i-s-vysokou-skolou/

Nejlepší odpověď
mosoj

Zodpovědnost musí nést pouze jeden. Zejména v takovýchto případech.
Z mých pobytů v nemocnici vím, že noční službu drží jeden lékař na několik oddělení.
To chcete aby tam nebyl nikdo. Já tedy ne.
Platy mohou být takové jak silná je kupní síla našeho obyvatelstva.

Další odpovědi
Kájina

Ano, opravdu v mnoha nemocnicích slouží při odpolední a noční směně 1 lékař na příjmovku, oddělení a jipku.
Jsem pro, aby hlavní rozhodnutí byly v kompetenci lékaře ( proto je to lékař ), ale některé rozhodnutí by měli přejít v kompetenci sestry, jako podat lék na bolest, zvracení, převazy atd. V dnešním zdravotnictví to funguje tak, že sestra si nesmí bez doktora ani skoro uprd…, ale pak trpí většinou pac. místo podání léku na bolest hned, nám musí počkat než se ten vytížený lékař dostaví (hlavně když operuje) a napíše injekci.
A pokud jde o platy – hnus velebnosti – o tu průměrnou hrubou mzdu si mnoho zdravotních sester může nechat jen zdát, toho nedosáhnou ani až dolezou do důchodu.
A pak se nemůže nikdo divit, že sester je nedostatek, jsou na ně kladeny čím dál vyšší nároky na objem práce, přesčasové směny (nezaplacené),vě­domosti,vzdělá­vání, kreditové vzdělávání (platí si sama), prestiž povolání klesá, plat neroste. Náklady na živobytí však rostou.
Beru že nemůžeme srovnávat platy ze zahraničím a že zdravotní sestra nebude brát u nás plat 70 tis jak v Anglii, ale plat 20 tis by by to chtělo.