bolak

Nedávno sem viděl několik starších TV pořadů s českýma hercema jako Sovák,Menšík,Ko­pecký atd…

…a v těch pořadech byl vždycky nějakej komickej vstup a pak totálně trapná záležitost v podobě zpěvu…třeba scénka s Milošem Kopeckým, kterej v 70ti letech poskakuje po kuchyni a naprosto mimo rytmus zpívá-recituje nějakou písničku vo bramborový placce. To je k tomu komanči nějakým způsobem nutili nebo proč se k podobnejm šaškárnám, který byly evidentně pod jejich úroveň, takovýhle velcí herci a páni komici snížili?

Nejlepší odpověď
anonym

Ty šaškárny,jak píšeš,byly pro obyč. lidi balzámem na duši.Takový humor,kteří uvedení herci dělali,už dnes neuvidíš!

Další odpovědi
led

1 – Peniaze vládnu v kultúre dnes a vládli aj predtým. Za honorár aj zahrám…
2 – Herec, keď nehrá, vlastne nežije…
3 – Ľudia chcú po práci nenásilnú zábavu, to platí stále. Dnes sa k tej zábave priraďujú aj rôzne násilné krváky, prepáčte, akčné filmy…
Doplňuji:
Terry, nie je to až taká pravda.
Boli herci, ktorí hrávali v divadle a popritom si „odskočili“ do TV, dabingu, rozhlasu a filmu. A potom boli čisto filmoví herci. Verte aj mnohí dnešní herci, ktorí v tej dobe hrávali a majú dnes silné reči o totalite, boli vtedy poplatní režimu. A nie zo strachu…
Napríklad istý dnešný milionár, vyjadril vtedy svoju filozofiu:
Zoberiem každú aj malú rolu, každý „štek“, nemusím sa veľa učiť, rýchlo to zbehnem, a za čas, kým hlavné postavy urobia svoje, mám zarobené 3× viac. A už za tých čias sa týmto svojim spôsobom dostal medzi nejlepšie platených hercov. Dnes kričí, ako mu bránili a nemohol hrať…
Meno nepoviem, ešte žije.

terry

Oni si dřív moc vybírat nemohli a byli rádi, že mohou hrát. Pouze velmi silné povahy se více vzepřeli a ti nehráli vůbec a byli moooc rádi, když vůbec měli nějakou, i třeba podřadnou, práci.

briketka10

herec Sovák a Menšík byli PÁNI herci a jejich komedie rozesmály snad každého !!
zábavné pořady s nimi se točily také z důvodu pobavení a v té době nic jiného nebylo jen zprávy ze sjezdů a zasedání to by tě bavilo..byla jsem malá a taky se dívala../Miloše Kopeckého jsem neměla moc ráda jen v jedné div.hře a byla namluvená jeho hlasem/..
a jestli se k něčemu propůjčili to je otázka, na kterou ti nikdo z nich už neodpoví !!

Berkl

To byla jiná doba, ale před PANEM Menšíkem , Sovákem , Kopeckým a spol , by se mněla dnešní generace „herců“ poklonit. Švejk bez Hrušinského by nikdy nebyl!! Prostě jiná doba a jiní herci.