JájsemRaibek

Nedaří se mi připojit k wifi síti, kde může být problém?

Dnes jsem koupil wifi přijímač, který jsem zastrčil do USB a z přiloženého CD nainstaloval ovladač. Je to na starší počítač. Poté jsem restartoval, přestože instalace toto nevyžadovala.
Následně se mi ukázaly bezdrátové sítě. V dialogovém okně to vyžadovalo klíč. Tak jsem zadal heslo k wifi, tak jako jsem jej zadal na telefonu i jinde. Heslo je: (jen příklad) 1238752. Po kliknutí na OK se zobrazí zpráva, že klíč musí mít buď 5 nebo 13 znaků. Jenže opravdu číslo 1238752 je heslo k wifi.
Pak to ukáže, že připojení je vynikající a to je tak vše. Internet nejde.
Kde je chyba?
Jen pro info jedná se o win xp. Jak říkám, je to starší počítač, který nemá wifinu.

Nejlepší odpověď
jáára

5 nebo 13 znaků má WEP. To asi v síti nepoužíváš.
Pohledej někde v nastavení toho wifi adaptéru WPA/AES WPA2/AES.

Sorry, ale WXP jsem zakopal pod růžema.

Další odpovědi
Edison

Změnit šifrování. Zřejmě máš na AP nastaveno PSK nebo WPA, nikoli WPA2. Tam někde bych viděl problém.