Naty777

Něco pro matematiky.....

Ahoj potřebuju se vás zaptat na více otázek ohledně mého projektu… =D

Měla jsem za úkol udělat si 2hranoly a jeden kvádr, a postavit je tak jak chci. Já jsem udělala to že jsem si položila kvádr, vedle něj v pravo hranol s podstavou obdélníku, a nad kvádrem jsem si ještě udělala hranol s podstavou lichoběžníku. A učitelka nám dala tyto otázky:
Kolik bude potřeba m2 omítky? (neberte v uvahu okna ani dveře). A moje otázka zní: Omítka se dělá okolo baráku nebo uvnitř, nebo v tomto případě jak? A moje druhá otázka je: Když kvádr a hranol s podstavou obdélníku na sebe doléhají, tak tu omítku dělám jak? Kolik stran nepočítám 2 nebo pouze 1?
Předem hrozně moc děkuji za odpovědi =D

Doplňuji:
IceTe Takže říkáte jenom jednou?

Nejlepší odpověď
anonym

Naty777, vezmi si do ruky krabičku zápalek nebo gumu (prostě cokoliv) a zkus to k sobě přiložit. Pokud se omítají budovy, tak ty omítneš zvenku i zevnitř. U vnitřních omítek by bylo lhostejné, kde se útvary dotýkají.
U vnějších neomítneš místa, kde se hranoly a kvádr dotýkají a musíš počítat vždy stejnou plochu na obou místech, kde jsou předměty spojeny. Rovněž neomítáš spodní část útvarů, které tvoří základovou desku (podlahu).
Problémem zůstává u horní část útvarů. Tady si nejsem jistá, zda máš v zadání něco, co by srozumitelně uvádělo, zda zvenku nahoru má přijít omítka (ve stavebnictví čirý nesmysl) nebo střecha.
Takže zevnitř omítáš kompletně všechno kromě podlah. Zvenku boční stěny, které se vzájemně nedotýkají, neleží na terénu (netvoří základnu) a nejsou součástí střechy.

Další odpovědi
iceT

Omítka venkovní nebo vnitřní?Předpo­kládám,že by měla být venkovní a máte za úkol vypočítat kolik bude třeba omítnout m2.Pokud se strany objektů dotýkají,myslím stěny,tak se nebudou počítat dvě strany,protože pokud je k baráku připojená další budova,tak se taky nebude rozřezávat,aby se dotýkající stěny omítly.Aspoň teda myslím.
Doplňuji:
No ale já si tím vůbec nejsem jistá,za prvé na matiku nemám buňky,a dle mého selského rozumu,se omítka dává zvenku a pokud se stěny dotýkají plošně(právě u těch budov,stejně tak jak jsi sestavila model budovy)tak ty dvě styčné strany se neomítají a tedy se nebudou ani započítávat.

Jsemtady

Omytka je jen vnejsi a jen tam kam se dostane, strany k sobe prilehle se neomytaji to da rozum.

Krepy

Určitě myslí pouze „venkovní omítku“. K tomu hranolu a kvádru, počítej to jaku jednu podatavu, pokud jsou na sobě. Klasický vzoreček pro povrch, 2XSp + Spl.

Pepa88

To je otázka úplně na prd, neboť není jednoznačná…

Nejpřejší dle zadání (ale ne správné – mohla to myslet jinak) řešení je počítat všechny stěny 2× (vnitřní i vnější), podlahy nepočítat vůbec a stropy počítat 1× (jen vnitřní) a to pro každý objekt – přičemž tvrdit, že jde o separé místnosti spojené dveřmi…