EDA

necítelný ret

Zubař mi nařízl pravou stranu dásně, aby mi uvolnil tah a zabránil tak odhalování krčků. Kromě celé modré strany obličeje, kde se mi vybarvil hematom, mám dodnes necitelný spodní ret a né dobrý pocit, že je to OK. Doktor tvrdí, že je to v pořádku, ale je to již přes měsíc a nelepší se to. Co radíte?

Nejlepší odpověď
Damiana

Setkala jsem se s něčím podobným také. Tyto problémy mívají občas klientky plastických chirurgů. Kdysi jsem točila reportáž o zpackaných operacích, které se sice z estetického hlediska povedly, ale kdy jisté části – velmi bohatě protkané nervovými zakončeními – byly díky další lajdácké práci chirurgů nenávratně poničeny (rty, oči, bradavky…) a zbaveny citu. Doktor ti těžko řekne něco jiného, než to, že se to časem upraví – ano, může se to stát, ale někdy to trvá i roky. Hematom ti zmizí, ale s citlivostí je to na pováženou. Každý oparativní zákrok je riskantní, přeji ti, aby to bylo dočasné, a abys měla štěstí. Pokud by se to nelepšilo, bylo by vhodné časem navštívit neurologa.