Avatar uživatele
Klára K.

Nechuť k jídlu – může být i zdraví škodlivá?

Byla jsem poslední týden nemocná a moc jsem nejedla, což je při nemoci normální, ale už jsem se uzdravila, a nechuť k jídlu stále přetrvává. Je to takový zvláštní pocit – mám hlad ale zároveň nemám, jenom piju vodu, občas si vezmu maximálně nějaké ovoce, a největší nechuť mám k pečivu a tepelně upravovaným věcem. Nejdříve jsem si myslela, že to přejde, ale už týden jím denně třeba jednu mandarinku a nic víc, z jakéhokoliv jídla se mi dělá špatně když ho jen cítím. Myslím ale, že žádný psychický problém (anorexie) s jídlem nemám.
Doplňuji:
Děkuji za odpovědi, jenže ono to není tak lehké prostě začít jíst víc (ano, poslední dobou hodně piji, ale není to v takovém množství, že bych se tím snažila nahradit jídlo), chvílemi chodím po kuchyni a chtěla bych si něco vzít, alespoň jogurt, jenže jakmile otevřu lednici a vezmu ho do ruky, úplně se mi navalí a chuť/hlad mě přejde.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3295 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Samozřejmě že může být škodlivá. Nechutenství může být projevem celé řady chorob.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Renatka196

Ano, je to velice škodlivé.
Jídlo je zdrojem energie, vitamínů. Je pro nás velmi důležité :) podle mně se stravuješ málo. Rozhodně to není dobré. Jestli piješ hodně ( a máš to náhradu místo jídla ) …zkus méně pít a více jíst. Pokud se z toho dostaneš a zase se ti vrátí chuť k jídlu, tak to bude super. Pokud ne, mela by jsi si zajít k doktorovi.

Zkus zvyšovat dávky jídla postupně, i když zrovna chuť nebudeš mít .

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
talka

Milá Kláro, celý život jsem byla zdravá (r. 1930), k lékaři jsem si šla jen prodloužit řidičák; v sobotu 15. 3. zdravá a v neděli dopoledne 37,6 a večer 38,7. To už mě syn dovezl na pohotovost – tam mi řekl doktor prý na jeden den na infekci a byl z toho týden: samá vyšetření, injekce, antibiotika … a ztráta zájmu (což nikdy nemám) a chuti. Zajímavé, že mám podobnou nechuť: kuřecí stehno, krkovičku … všechno jsem jen ochutnala a vrátila. Shodila jsem 10kg – což nevadí, měla jsem 77kg a měřím jen 158cm.
A teď doma stále totéž: jogurt – jen do něj zobnu a nemůžu.
Pokud by Ti to nevadilo, sděl mi další stav. Psala jsi to sice už před pěti dny, ale čtu otázky zpětně, v nemocnici jsem neměla NB.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek