Mirdas

Nechtěné reklamy

Neustále se mne objevují v mailech reklamy na půjčky a podobně přestože jsem o ně nikdy nežádal a naopak jsem je vyklik, že s jejich zasíláním nesouhlasím.
Je jich opravdu hodně během jednoho dne.

Nechci to řešit přes úřady a tak se chci zeptat.

Existuje nějaká možnost těmto vtíravým skupinám bez vkusu to oplatit stejnou mírou a na jejich adresu zaslat po částech například celého od Jiráska ( s jiným autorem to nedávno vyřešil jeden borec v Anglii, ovšem přes mobil ) a nebo něco podobného aby pochopili jak jsou otravní?

Díky.

_
Doplňuji:

Takže si mohou dělat co chtějí?
-

Nejlepší odpověď
Hamon

To, že je v mailu „nezasílat“ neznamená, že ti je nebudou zasílat, spíš naopak. Spammer tím zjistí, že je daná mailová adresa aktivní, v užívání. Samozřejmě ji dál používá nebo prodá. A při prodeji má taková adresa větší hodnotu.
Takže prostě na to vůbec nereagovat.
Jinak pro jak postupovat úředně viz http://www.uo­ou.cz/formular-stiznosti-jak-podat-stiznost-na-nevyzadana-obchodni-sdeleni/ds-1501/p1=1501
Doplňuji:
Mimochodem, adresa odesílatele obvykle nebývá skutečná obchodní mailová adresa, takže kontraspammování moc smysl mít nebude.

Další odpovědi
anonym

„Takže si mohou dělat co chtějí?“
Ne – ale jejich postižitelnost je tak obtížná a případně prokázaná škoda tak nízká, že se jejich ´stíháním´, de facto, nikdo moc nezabývá.
___
Nejlepší je dodržovat pár organizačních zásad a pak budeš mít ´klid´:

  • založ si spamový mail (jen pro účely různých registrací na netu atd.)
  • svůj soukromý (skutečně používaný) mail sděluj jen ´důvěryhodným´ li­dem
  • nastav si rozumným způsobem spamové filtry
  • nepřeposílej řetězové maily (a vynadej každému, kdo jej pošle tobě)
  • na případně došlé spamy neodpovídej, ´neklikej´- rovnou je maž

Emefej

Pohraj si s antispamovým filtrem. Na spam nikdy nijak nereagovat , na nic v něm neklikat.

zzzzz

A šel by ten Jirásek odeslat přes nějakou SMS bránu jedním kliknutím na mobil firmy, která ty půjčky nabízí?

Hamon

Pozor, aby ses nedostala do konfliktu se zákonem. A pokud bys tím způsobila závažnou poruchu ve fungování právnické osoby, mělo by to velice nepříjemné důsledky. Viz § 270 a následující trestního zákoníku.

Ačkoli jsem příznivce „oko za oko…“ (tj. odškodnění by mělo být ve stejném poměru k příjmům škůdce, jaká škoda vynikla poškozenému v poměru k jeho příjmům), nemorální podnikání neznamená, že je nelegální, nebo že lze vzít zákon do vlastních rukou. Bohužel.