Avatar uživatele
Mirdas

Nechtěné reklamy

Neustále se mne objevují v mailech reklamy na půjčky a podobně přestože jsem o ně nikdy nežádal a naopak jsem je vyklik, že s jejich zasíláním nesouhlasím.
Je jich opravdu hodně během jednoho dne.

Nechci to řešit přes úřady a tak se chci zeptat.

Existuje nějaká možnost těmto vtíravým skupinám bez vkusu to oplatit stejnou mírou a na jejich adresu zaslat po částech například celého od Jiráska ( s jiným autorem to nedávno vyřešil jeden borec v Anglii, ovšem přes mobil ) a nebo něco podobného aby pochopili jak jsou otravní?

Díky.

_
Doplňuji:

Takže si mohou dělat co chtějí?
-

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zzzzz, lagush před 3681 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hamon

To, že je v mailu „nezasílat“ neznamená, že ti je nebudou zasílat, spíš naopak. Spammer tím zjistí, že je daná mailová adresa aktivní, v užívání. Samozřejmě ji dál používá nebo prodá. A při prodeji má taková adresa větší hodnotu.
Takže prostě na to vůbec nereagovat.
Jinak pro jak postupovat úředně viz http://www.uo­ou.cz/formular-stiznosti-jak-podat-stiznost-na-nevyzadana-obchodni-sdeleni/ds-1501/p1=1501
Doplňuji:
Mimochodem, adresa odesílatele obvykle nebývá skutečná obchodní mailová adresa, takže kontraspammování moc smysl mít nebude.

Upravil/a: Hamon

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

„Takže si mohou dělat co chtějí?“
Ne – ale jejich postižitelnost je tak obtížná a případně prokázaná škoda tak nízká, že se jejich ´stíháním´, de facto, nikdo moc nezabývá.
___
Nejlepší je dodržovat pár organizačních zásad a pak budeš mít ´klid´:

  • založ si spamový mail (jen pro účely různých registrací na netu atd.)
  • svůj soukromý (skutečně používaný) mail sděluj jen ´důvěryhodným´ li­dem
  • nastav si rozumným způsobem spamové filtry
  • nepřeposílej řetězové maily (a vynadej každému, kdo jej pošle tobě)
  • na případně došlé spamy neodpovídej, ´neklikej´- rovnou je maž

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Pohraj si s antispamovým filtrem. Na spam nikdy nijak nereagovat , na nic v něm neklikat.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

A šel by ten Jirásek odeslat přes nějakou SMS bránu jedním kliknutím na mobil firmy, která ty půjčky nabízí?

před 3681 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hamon

Pozor, aby ses nedostala do konfliktu se zákonem. A pokud bys tím způsobila závažnou poruchu ve fungování právnické osoby, mělo by to velice nepříjemné důsledky. Viz § 270 a následující trestního zákoníku.

Ačkoli jsem příznivce „oko za oko…“ (tj. odškodnění by mělo být ve stejném poměru k příjmům škůdce, jaká škoda vynikla poškozenému v poměru k jeho příjmům), nemorální podnikání neznamená, že je nelegální, nebo že lze vzít zákon do vlastních rukou. Bohužel.

před 3681 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek