Reezo

Nechtěně jsem si nejspíš sjednal půjčku s absurdním úrokem a RPSN

Zdravím všechny.
Mám velký problém ohledně půjčky. Jelikož mám před výplatním dnem, potřeboval jsem si půjčit malou částku na vyžití.
Web mi ukazoval úrok a RPSN 0% a klikl jsem na odkaz, kde jsem vyplnil své údaje a klikl odeslat. Šlo o částku 3000kč.
Po odeslání svých osobních údajů na mě vyskočila stránka jak dlouho si představuji splácet ( interaktivní kalkulačka s posuvnou lištou ) Která byla nastavena na 36 měsíců s měsiční splátkou cca 3600 kč měsíčně.
To mě na tolik vylekalo a šokovalo, že jsem stránku okamžitě opustil a nedokončil jsem volbu časového rozmezí splácení a stránku jsem opustil bez jakéhokoliv dalšího klikání.
Následně mi přišla sms: Jste pouze jeden krok od získání půjčky. Využijte této příležitosti a dokončete svou žádost.
Tahle zpráva mě docela uklidnila, ale potom přišel E-mail: Dobrý den. Děkujeme za vyplnění žádosti o úvěr. Vaši žádost momentálně zpracováváme. V případě kladného posouzení Vás bude kontaktovat poskytovatel úvěru. Proto sledujte svou e-mailovou adresu a mějte u sebe telefon.
Vím že jsem kus ...... , ale jsem teď z toho opravdu hodně ve stresu a nevím jestli jsem Safe nebo ne…
V případě že jsem to nedokončil se nervuji asi zbytečně, ale i přesto existuje nějaký způsob jak to zastavit?
Předem díky za odpovědi.

Nejlepší odpověď
seraphico

Můžete jim napsat a stornovat svou žádost. Pokud by bylo už pozdě, tak i tak můžete odstoupit od smlouvy během 14 dní, takže nemusíte být z toho nervózní.

Další odpovědi
Pepa25

Zastavit se to samožrejmě dá nedokončením nebo stronováním žádosti (pokud poskytovatel nemá všechyn informace a smlouva tedy nebyla uzavřena) nebo odstoupení od smlouvy ve lhůtě 14 dnů od uzavření (pokud byla smlouva uzavřena a peníze vám pošlou na účet). V druhé variantě by to znamenalo poslat obratem peníze (jistinu půjčky) zpět + zaslat odstoupení – viz odkaz.

Zdroj: https://www.a­sociace-sos.cz/%EF%BB%B­Fodstoupeni-od-smlouvy-o-neucelovem-spotrebitelskem-uveru/

_Bůh_

„Nechtěně jsem si nejspíš sjednal půjčku“
„To mě na tolik vylekalo a šokovalo, že jsem stránku okamžitě opustil“ 😂😂😂
Legenda
Čím rychleji opustíš stránku, tím méně platíš! 😁