zjentek

Nechci ať je otázka příliš stručná, takže ..co je to breberka?

Nejlepší odpověď
annas

Je několik významů. Oba jsou nespisovné.,
Zřejmě starší význam? breberka = kořalka. (PSJC)

„A teď mi ukápni trochu té breberky a půjdeme spat“. (I. Herrmann)

U nás se breberka říkalo vším. Jinde možná jiným hmyzím „potvůrkám“, které člověka obtěžují.

Další odpovědi
anonym

Obvykle se tak označují vši (muňky) vyhledávající zejména pubické ochlupení.
V širším významu (zvlášť pro hospodyňky) – něco malého, hmyzího, odporně lezoucího v právě uklizeném obýváku.
😉