Nef

Nechce jíst sám

Dobrý den, mám prosbu. Prosím poraďte nějakej fígl?:-) můj syn 2,5 roku nechce jíst sám! když ho nakrmím, tak sní vcelku vše:-) ale když jídlo položím před něj, tak se dožaduje nakrmení, nebo spíše odchází a nejí. přijde mi, že ho to nebaví a ztrácí čas na hraní…děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Nejlepší když s ním sedí u stolu ostatní a také jedí – pokud jste s ním sama doma přes den ,tak jezte také a řekněte mu a ty mne budeš taky krmit.? Jen pěkně jez .
A jindy pěkně celá rodina a musí se naučit sám .Pomalu to pujde, mějte trpělivost.

Další odpovědi
www

Hlad je nejlepší kuchař, to neznáš?
Jednoduše nechceš, tak nechej být 😁.
A uvidíš jak mu to samotnému pojede, až dostane opravdový hlad!
Zkušenost

Funna

Taky jsem měla s dcerou podobný problém…a stejně jak píše Haňule, společná tabule pomohla…ale ještě jsem to zpestřovala tím, že jsem jí kousky jídla schovávala na malých talířcich po domě a ona si je musela najít…sice to není moc výchovné, ale zabavila se a konečně něco snědla…

Veruňák 1D

Dítě také hodně ovlivní sladkosti.
Když ví, že ten den dostane sladkost i když nesní oběd, tak je mu to jedno jestli se nají, nebo ne. Je to ještě malé dítě, ale velmi chytré. Když mu dáte sladkost pod podmínkou, že sní ,,obídek" tak se asi bude první vstekat, ale pomáháto.