nechce do školky… ☹

Dobrý den,nevím si rady se svou dcerou má již 4,5 roku a stále odmítá jít do školky ,když už ji tam dostanu tak je v pohodě tak maximálně 2 dny a poté začne mít zdravotní potíže vyvolané psychicky-zvracení,horečka (40C) a průjmy. Které přetrvávají i 2 měsíce ,kdy je úplně vyčerpaná. Jsem na MD s mladším synem ,kterému je 1,5 a tím pádem ona ví ,že jsem doma. A o to větší problém jí vysvětlit,že jí ve školce bude skvěle a naučí se novým věcem a pozné nové kamarády.Nepomáhá nic. Ani vysvětlení,že až půjdu do práce tak tam stejně půjde.Stačí se o školce jen zmínit a začne strašně plakat a je k neutišení,poraďte prosím.

Nejlepší odpověď
Fallen Angel

Choďte s dcerou tam, kde jsou děti jejího věku – na hřiště, prolejzačky, parku. Tam, kde by si s ostatníma mohla hrát a pokaždé jí řekněte, že oni také chodí do školky, že to a to se naučily ve školce, když ona něco nezvládne. Ale jemně, aby to neznělo, jako že jí to vyčítáte. Pomohlo by také, kdybyste měla kamarádku, které dítě chodí do školky, aby si s ním vaše dcera hrála a vy se pak s tím dítětem dala „do řeči“ o školce, aby vám vyprávělo. To by dceru taky mohlo „naladit“. Choďte kolem školky, kam jí chcete dát, na procházky. Nejlépe v dobu, kdy si děti hrajou venku, aby je mohla pozorovat.

Další odpovědi
panenka

Moje dcera to taky dělala prvních 14 dní mi brečela že nechce nikám že chce být se mnou doma.Já jsem vždy říkala že už je veliká že do školky musí že tam bude mít plno kamarádů a hraček.Vždy když jsem ju do školky dovedla tak jsem si s ní v šatně chvíli vykládala a řekla jsem jí že ted jdu nakoupit a jak nakoupím tak se pro ní hned vrátím a že když nebude plakat že se zeptam paní učitelky tak jí přinesu velké kokino dcera se na mě usmála takto jsem to s ní dělala 14 dní a pak plakat přestála.Zkuste si s ní o tom povykládat slíbit jí,že když plakat nebude tak jí nějakou drobnost donesete a uvidíte zda vám to pomůže.

DanielaP

Já jsem to taky dělavala.Ma tam nějake kamarady,nebo oblibenou hračku,prostě něco co se ji tam libi.Zkuste se zeptat učitelek.Já jsem tam nechtěla,protože se tam se mnou nikdo nebavil.At ji zkusi s někym skamaradit.

Fred

Konzultovala jste to s ucitelkou ve skolce?

Je take mozne, ze ji tam nekdo ublizuje.