nyjono

Necháváte si batoh na zádech i ve veřejné hromadné dopravě? (ti z vás, kteří nosí batoh)

https://www.no­vinky.cz/krimi/494502-fletnistce-v-ostrave-vytahli-v-tramvaji-z-batohu-vzacny-nastroj-za-140-tisic.html

Učitelka si nechá na zádech batoh, ve kterém mám cenný hudební nástroj. Na co myslí?

Já vždy, ale opravdu vždy, mám batoh v ruce a před sebou. Krom toho, že ho hlídám v hromadném dopravním prostředku překáží mnohem méně.

Nejlepší odpověď
Dochy

Podle situace. Zejména záleží na aktuální nacpanosti daného prostředku. Pokud je místo, nechávám batoh na zádech a vlezu si na druhou stranu zády ke dveřím, nebo ke stěně.

Aha… aby nedošlo k nedorozumění,. Já mluvím o malém batohu pro denní nošení. Turistická 70 je jiná třída 😉

Další odpovědi
Kepler

Vždy si ho sundávám ještě před nástupem. Už jenom proto, abych si ho neobouchal o lidi a abych si mohl sednout.

jirka F

Když stojím tak si batoh nechávám,dle počtu lidí v MHD.Když sedím tak si batoh zdělám.

elkon

Batoh by měl každý sundat do ruky, aby nepřekážel ostatním cestujícím.

Edison

Batoh na zádech ve vozidlech VHDO je příííšernej nešvar. Nositelé nemaj absolutně žodnou kontrolu, jestli tím někoho nemlátěj, ani jestli se jim v ňom nepřehrabuje nějaký poberta… Nechápu to.

kelley

Nevím jak kde, ale v Brně je batoh na zádech ve vozidle porušením přepravních podmínek, stojí to tam černé na bílém. Takže se snažím ho sundávat.

iceT

Batoh nenosím, a když tak maličkej baťůžek. U nás je za batoh na zádech snad i pokuta, dle článku z r. 2009.