Avatar uživatele
anonym

Necháváte se okrádat? Už nemusíte!

Včerejší proklamací zaručují veřejnou přístupnost aktuálních kontrol potravin v konkrétních obchodech od SZPI (Státní zemědělská a potravinářská inspekce).
Podobně jako před časem ČOI vyhověla požadavku na zveřejnění závadných benzinových čerpadel.
Také jste našli mezi hříšníky obchod, kam občas sami chodíte?
Já ano, takže si teď dávám majzla!
Račte nahlédnout do odkazu a nenechte si všechno líbit!
http://www.szpi­.gov.cz/defau­lt.aspx
Doplňuji:
Víte o nějakých podobných stránkách, které pomáhají chránit práva zákazníků?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 18Pro koho je otázka zajímavá? jennysh, led, terry, mojitek, anonym, dudu, aramah, flodur, johana 56, Jikra, barnajka, fablen, Damiana, briketka10, Illines, anonym, pizIicka, anonym před 4438 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

jsem ráda, že takové výrobky nekupuju..
a je mi líto těch co ano, že to vyhodili, mohli si ušetřit zdraví a peníze za Imodium..
a obchodníci musí doplatit na své jednání pokutami !!
Doplňuji:
teď jsem si početla v článku : Potravinová alergie a divím se, že ta na mlíko může dokonce zabít..
taky ho nepiju, nejím rýži, kečup, některá koření hlavně majoránku brrrr, ale ostré miluju, třeba sušené pálivé feferonky..

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

Moje řeč,do takovýho „obchodu“ bych už nevkročil.Díky za info 😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
led

Dr.Axl, so záujmom som si prečítala tvoj príspevok – „inzerát“. Potešilo ma zverejňovanie výsledkov kontrol, ale…
V čom potrebuješ poradiť?
Podľa zaradenia príspevku určite chceš v niečom poradiť. Ale formulácia otázok je skôr na voľnú diskusiu. Alebo sa mýlim?
Doplňuji:
Ďakujem Dr.Axlovi za doplnenie otázky. Zjavne sa prehliadol, stáva sa.

Upravil/a: led

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Chtěl jsi se na něco zeptat ? Nebo se mýlím ?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
led

Tentoraz musím s Dr.Axlom (aj keď nechtiac) súhlasiť. Po doplnení príspevku konkrétnou otázku to naozaj patrí do nakupovania.

před 4438 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad led, díky (a „chtiac“). Mohl jsem si nechat doplnění na aktualizaci v pořadí, jinak otázka obvykle zapadává bez valné odezvy, takže „nepriehladol“, ale načasoval, jako ostatně mnozí zdejší dělají pravidelně a bez jakýchkoliv nesouhlasů.
Sama jsi přece nedávno na dotaz jedné zdejší novicky napsala, že postupem času začínají převažovat chatovací otázky v rubrice Ankety a zábava (lze vyložit i jako vágní balast), oproti skutečně přínosným a užitečným odpovědím.
Takže tvá formulace o inzerátu je poněkud zavádějící – nejde o žádnou komerční propagaci, ale o posílení právního povědomí s užitečným odkazem pro všechny. I otázka může být nejen zajímavá (jak zní nápověda u hvězdičky), ale i užitečná a palcehodná.

před 4438 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Práve preto, aby bolo jasné, kam otázka patrí, treba si naformulovať nejakú otázku -ako píšeš, aby to nebolo zavádzajúce- a svoj doplnok si potom môžeš vložiť kedy chceš.
Teraz som ťa vlastne v mojej odpovedi „nežne“ upozornila tvojim spôsobom, ktorý používaš voči druhým.
K tejto tém som skončila. Howgh.

před 4437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No jo, jenže úplně jsi opominula propastný rozdíl mezi tím, když někdo vloží otázku cca jednou za měsíc a je přínosná pro 15 uživatelů (hvězdiček) a 8 otázkami denně, jež jsou k ničemu a jsou bez hvězdičky nebo max. 1–2 nahrávací či protekční. Sama jsi souhlasila, že Odpovědi mají pomáhat účelnou radou a ne chatováním.

před 4437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Práve preto, že zastávam názor pomoci a nie chatovania na tejto stránke, musíme byť obozretnejší pri formulovaní otázok a aj odpovedí.
konkrétne: Kvalita tvojich príspevkov je vysoká, ale myslím, že je dobré občas sa vzdať svojho osobného vzťahu (priateľstvo, znášnlivosť i negácie) k uživateľovi a venovať sa konkrétnej otázke , hlavne pri nováčikoch. Aj opakovanie (prirodzene nie lajdáctvo a pohodlnosť)po dlhšej dobe, pomáha.

před 4437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

prirodzene otázky, „jež jsou k ničemu a jsou bez hvězdičky nebo max. 1–2 nahrávací či protekční“ sú zbytočnou záťažou a mrhaním energie a času ostatných užívateľov.

před 4437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Kvituji s povděkem, že jsme se nakonec shodli a že nám jde v důsledku o týž cíl. Beru si k srdci, že budu vnímat prohřešky více s nadhledem. Např. u gramatiky a překlepů už to vůbec nemá cenu, leda že to už fakt tluče do očí. Mnozí další už ostatně také rezignovali, je to boj s větrnými mlýny a házení hrachu na zeď.

před 4437 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

ad Drap, a 3 otazníky v otázce ti nestačí?
Jinak asi půjde o pouhou shodu náhod, že se čas přesunu do Aktualit zázračně kryje s minutáží vložení tvé odpovědi, že?

před 4438 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nenechávám. Tím ale nemohu říct, že pokus tady nebyl. Dokonce sousedka mi v obchodě prodala starý sýr a dívala se mi při tom do očí. Druhý den jsem jí ho donesla s dotazem, jestli by takový hnůj dala na stůl vlastní rodině. Omluvila se a už to nezkoušela. Pracovala jsem v Potravinách na osobním oddělení. Prohřešky prodejen vůči zákazníkům se řešily poměrně často. Byla to dobrá průprava pro běžný život.

před 4438 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek