Avatar uživatele
zjentek

Necháváte dýško v automatech na kafe?

Dýško.


Hapiky, správná otázka. Některé ty „maty“ mince nevrací. A někdy se nám nechce si zajít rozměnit- když káva stojí 38,–, vhodíme 40,– a už teče. Anebo není kde směnit. A tak pokud jsme s tím smířeni, vhodíme určitý obnos, třeba těch 40,–, i když nápoj dle našeho výběru stojí 33,– a je vyřešeno. A v ten moment prakticky dobrovolně necháváme dýško v automatu na kafe. Takže tak. ;)

Anebo tomu tak není?

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? klumprt, Rokio, hapiky, aliendrone, Complex před 1846 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
klumprt

Ne, ale nechávám si dýško, co tam nechal někdo přede mnou. 🙂

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pizlicka

Některé automaty si strhávají dýško sami 😁

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Už se mi 2× stalo, že jsem vhodil mince a kafe žádné, i když jsem automatu uštědřil kopanec. Tak jsem si radši koupil termosku a nosím si do práce kafe svoje. Investice se mi už víckrát vrátila.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hapiky

Jak se nechává dýško v automatech na kávu?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Pokud propadnou, není to dýško automatu, ale příspěvek vyžírkovi po mě. Takže ne. Ale sem tam potkám automat, kterej nevrací a zůstává v kreditu na příště. i když pro někoho jinýho, s tím v celku problém nemám, ptz i mě se občas poštěstí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ne, ale některý si ho nechaj sami a nevrací zpět (budiž jim k dobru, že to na nich bejvá uvedeno) …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Záleží na okolnostech – pokud je to takový, do kterého musíš hodit přesnou částku (takže když nemáš přesně, hodíš o trošku více), tak to neřeším – je to moje volba, zda-li to tam dám nebo ne.

Pokud jde o banditismus, tedy o automat, který sežere prachy, NIC nedá a prachy nevrátí, postupuji podobně jako Kepler, pouze důrazně destruktivněji. Ne že by mi pak vrátil prachy, ale náklady na opravu pro provozovatele budou výrazně vyšší, než mnou a popřípadě jinými nedobrovolně darovaná částka, tudíž se mi jednak ihned uleví (vybiješ si zlost) a druhak můžeš pocítit ten slastný pocit, že „spravedlnosti“ bylo učiněno zadost. :)

BTW – všiml jsem si, že takto postupuje celkem dost lidí, přičemž mnozí mají nesrovnatelně VĚTŠÍ fantazii, než já! Ve vinohradské jsem viděl nasraného roboše, kterému automat sežral prachy (a nevrátil), párkrát do něj bouchl a odešel. (Pomyslel jsem si něco o slabé povaze – OMYL!) Za chvíli se vrátil s třičtvrtěli­trovkou PU pěny, kterou do automatu vystříkal. Normálně jsem žasl – INSTANT KARMA! :) :D :D

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
klumprt

Edison: Jakej vyžírka? Naleznu opuštěný finanční obnos, který vezmu do opatrování do doby, než zjistím skutečného majitele. Pochopitelně není třeba mu dávat ty stejné mince, můžu mu dát i jiné ve stejné hodnotě.
No a takto čekám na toho pravého majitele třeba několik let. 🙂

před 1845 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

@Edison: Tohle u nás umí automat na mlíko. Půllitr za 10,– a litr za 15,–. Automat bere nejmíň pětikačku a nevrací. Já tam vždycky číhám s lahví a ani to nijak dlouho netrvá a mám litr za 10,–! Lidé si dnes dvacku nechodí ani rozměnit. Nechápu to, ale je to tak a mně to tak vyhovuje. ;)

před 1846 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
klumprt

hapiky:

Normálně, když propadnou drobné zpátky do toho okénka dole, tak řekneš „to je dobrý“, a jdeš.

před 1846 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hapiky

klumprt: Dýško má ale jiné parametry: Peníze navíc určité osobě jako osobní ohodnocení!

před 1846 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

Přesně. Káva stojí kupř. 27,–, vhodíš třicet v kovu, odebereš nápoj, poděkuješ, a jdeš! ;)

před 1846 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání