Avatar uživatele
Psychotic

Necháte věc raději propadnout, než abyste ji prodali pod cenou?

Známý má lístky na zítřejší kulturní akci, ale nemůže tam jít. Jsem jediný, kdo je ochoten ty lístky od něj odkoupit, ale za čtvrtinovou cenu. Odmítl a raději lístky nechá propadnout. Byť bych se sám zachoval jinak, chápu ho.

To mě přivádí k otázce: Také kvůli hrdosti raději necháte svůj majetek docela ztratit hodnotu, než abyste ho dali někomu za pakatel a trochu se finančně zahojili?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? gagaga, kodl67 před 2995 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kodl67

Já bych je kamošovi nebo dobrému známému dal i zadara, proč někomu neudělat radost. Nechat je propadnout je podle mě kravina, to s hrdostí nemá nic společného

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Jen smlouvá…
😉
Pokud je ochoten ty lístky vůbec k prodeji nabídnout, o nic jiného nejde…
___
Kdybych si chtěl (v podobném případě) zachovat hrdost, ani nepřiznám, že lístky na akci, kam nermohu jít, jsem si koupil…
________
Var B – nechce, abys mu na této akci ´udělal ostudu´…
Odění, chování,…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Kdybych byl v této situaci, tak bych tím někoho obdaroval nebo klidně prodal i se ztrátou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rokio

Kdyby se mi taková situace stala, tak bych danou věc dal raději kamarádovi než prodal za pakatel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
postcd

některé věci radši vyhodím než abych věnoval energii prodeji za málo peněz
i předání věci jako je lístek může být pro prodejce nepříjemnost nebo ztráta času, která nepokryje prodejní cenu
prodejce si také může myslet že to ještě stihne nějak lépe prodat

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

lépe špatný obchod než žádný, historickou pravdou ovšem je že za velké krize 30. let XX. století Henry Ford nařídil nová auta házet do oceánu ale: neslevil…no, dneska by s ním ekologie zatočila

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Zajímavě popsáno. Nějakou dobu jsem se zaměřil na bezdomovce a jiný chudáky vypozoroval jsem u všech jediný společný rys- takovou zvláštní hrdost.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek