Nechápu smysl koňských hlav na kebulích! Kdo mi to vysvětlí?

Odpovědi
Beer4Real

Žádný hlubší význam to nemá, prostě to přijde někomu vtipné nasadit si hlavu koňa a chodit s tím po ulici :)

anonym

Myslíš koňskou hlavu v temné mlhovině Orionu, kebuli z rybolovu aj.? Možná máš na mysli bývalou konírnu, dnešní horní komoru parlamentu.
Myslíš masopust asi http://melnic­ky.denik.cz/kul­tura_region/ma­sopust-tradice-melnicko.html a odstavec – význam masek.
Hrané zastřelení kobyly, případně setnutí živého kohouta či shazování kozla mělo symbolizovat smrt spojenou s odcházející zimou. Na některých místech se pak toto obětování pojilo spíše s podzimním posvícením.