Rafaelo111

Nechápu, proč se mí vrstevníci ze středních škol (kromě gymnázia) snaží vystudovat VŠ, přestože na ni nemají?

Nechápu, proč se moji vrstevníci ze středních škol(krom gymnázia) snaží vyjít VŠ, přestože na to nemají??? Proč nejdou pracovat do Rakouska/Německa za plat průměrného/nad­průměrného českého vysokoškoláka(navíc bez 5–6 leté ztráty času)? Samozřejmě – nemovitosti, nájem a služby jsou tam dražší, takže na tom budou stejně (jako kdyby dělali v ČR), ale můžou pracovat tam a bydlet tady.

Pro Barbakan
Vysoká už není terno, jako tomu bylo dřív. Dneska je na VŠ skoro každý(to, jestli to dodělají, je věc druhá). Z většiny oborů a veřejných Univerzit (nemluvě o všech soukromých školách), jsou to jen bezcenné papíry bez vidiny vlastní prosperity a kapitálu. Jsou tu i tací, kteří nedělají VŠ jen proto, aby měli na rakvi 4 písmenka navíc, ale proto, aby z toho něco i měli. Proto nechápu, proč se někdo, kdo na to nemá předpoklady, tady trápí na VŠ, když může pracovat v zahranicí a bydlet tady a mít se líp než většina českých vysokoškoláků.
I někteří vysokoškoláci jdou za hranice, aby z toho něco měli.

Nejlepší odpověď
anonym

VŠ je větší terno než nějaký vyšší plat v cizině. Vzdělání je kapitál, a že někteří na to nemají, podle tebe, je věc jiná. Chápeš_?????

Ano, může si, místo VŠ, vydělat nějaké peníze i v zahraničí, ale s diplomem v tubusu práci sežene snáze a potom, doba se co chvíli mění a bude opět poptávka po vysokoškolácích jakýchkoliv oborů a když mám diplom a nějaké 3–4 písmena před jménem… prostě terno.
Koukni na Marečka Bendů, vystudoval VŠ v Plzni, má titul Judr. , který ovšem nepoužívá neboť nepřevzal diplom, a až ho vyhodí z poslanecké sněmovny, převezme diplom a je za vodou.

Další odpovědi
Šidlo

prečo ľudia chodia do speváckych súťaží, hoci je na nich vidno, že vedia, že sa strápnia?
prečo sa ľudia nasilu pchajú do oblečenia, v ktorom vyzerajú hrozne (muži aj ženy, hubení aj obézni – ani krásnym nepristane úplne všetko)?

lebo nevedia žiť sami so sebou a brať sa takí, akí sú – čo neznamená nepracovať na zlepšovaní sa, znamená to nepchať sa do niečoho, čo očividne nie je pre nás – či už handry alebo vš......

mňa v oktáve 8ročného gympla zarážalo, že spolužiaci išli na odbory, ktoré boli pravým opakom ich talentu.....ono vš nie je len o intelekte, ale aj o osobnosti a talente.....in­telekt je základ, ostatné je tiež nutné pre úspešné dokončenie a prácu v odbore…

anonym

Proč?Protože mladí lidé jsou za 1.zblblí Klausovou politikou, že je potřeba mít vysokoškoláky a na podřadné práce ( ve fabrikàch, jako popeláři, jako prodavačky a pod) si sem necháme přijít lidi z rozvojových zemí, kteří rádi budou dělat za co nejmenší peníze a za 2. MLADÍ LIDĒ JSOU LÍNÍ DĚLAT MANUÁLNĚ.Kdykoli
v s nějakým mluvím, tak mně řekne, že za 10 tisíc čistého by ani nevstával.
Každý chce sedět v kanceláři a ne vyrábět nějaké výrobky.Od toho přece bolí ruce.
A v jakēmkoliv nynějším seriálu (třeba v Ulici) či filmu nevidíte mladého člověka dělat ve fabrice.Všichni mlaďoši se zašívají v kancelářích popř. dělají profese kde se nenadřou.