zjentek

Nechá si váš pes ostříhat drápy, aniž by se u toho „mrskal“ a všelijak to mařil??

Má někdo psa, kterej při stříkání drápů stojí v klidu a tím pádem na něj nemusíte vymýšlet žádné pasti?

Pro Redy: Redy, jsem kutil, něco jako soused Pepíčka v songu od Mládka a já v tvým případě bych zachvátal do Ferony a koupil malej hupcuk do 800kg. Dále je možno se inspirovat z obrázku u otázky a zkusit podobnej postup.

Nejlepší odpověď
redy

Asi se nenarodil pes, kterej by si liboval ve stříhání drápků.

Dobrej zlepšovák, ale jak na dogáče, když má 89 kg?
Ve stoje to nejde, on tu nohu nezvedne, protože ví.
Když leží. tak se snažím ustřihnout dva tři drápy, pak začne vyhrožovat, tak ho nechám.
Drápy se u nás stříhají průběžně – nesnáší to:-)

Další odpovědi
Anemone

Chce to autoritu. 🙂 U veta drží každý pes. Já si počkám až se pes rozvalí na bok, chytnu nohu a stříhám. Někdy s ní záměrně škube, to pak musím zařvat a drží. 🙂

anonym

Ostříhal bych jí dle fotky i srst i když teď vypadá jinak jasně. Sotva jí tu vidím na oči a to je 13/6/2015 a né nějaký leden. ;) Nic ve zlém, ale možná se v tom dost zahřívá. Nevím. Třeba se pletu. Jinak důmyslný systém pro stříhání drápků. Možná se prodávájí nějaká sedativa pro psy do žrádla. Pak by nebylo nutné jí ani zavěsit takto jako krávu do klece s raptory. :D Jsem si vzpoměl na tu scénu z Jurského parku. Jak velké má teď drápky btw? Třeba to zvládne za poplatek i veterinář, ale chápu, že není nutný tam chodit hned se vším, když to zvladnete sami v klidu doma a zadarmu. Teda „v klidu“ je širokej pojem.

nyjono

Jo. Jeden bez problémů, druhýho bylo potřeba přidržet na stole.

Drap

Ano. I si lehne a nohu mohu zvednout a je v klidu. Drápky mu jen prohlížím, vyjímečně něco zarovnám, ale nestříhám. Chodím s ním často ven a drápy si obrušuje přirozeně.

Mc Merkurion

… takový blbosti, ať se stará sám, já raky nechodim na manikůru … stačí jedna kostička na zamrzlým dvoře a než ji zahrabe, tak je pedikéra hotová …

zjentek

Anemone, Faňule je skutečně autorita, ta nebude držet u kdejakýho veta, e éé.

Anemone

Zjentku, já mám mnohem většího psa, asi proto u veta drží. Ti menší jsou určitě statečnější. 🙂

zjentek

;)

zjentek

Minerzu, těch tvých odpovědí si skutečně vážíma dokonce vím, co si o mě myslíš, bez prdele, je to jasně čitelné. Akorýt, jakoby ti v nich utíkala jedna drobnost a tou je možnost, že „to tady“ SKUTEČNĚ MŮŽE navštívit někdo, kdo odpoví ;))

anonym

Dyť ti povídám, že jsou asi i sedativa. Nehledej v tomhle nějakou nenávist z mé strány. Sakra já bych se o psa nedokázal sám postarat, takže respekt. Mohl jsem napsat suchou odpověď typu ať si s ní zajdeš za veterinářem ne? Achjo. Čekej na fundované odpovědi teda. I tak díky za názor. Pokusím se snad příště mluvit více k věci bez omáčky okolo. O to jde ne?

zjentek

Tož jasne, můžem si za to zaplatit, není problém. Jenže já se dívám hodně do budoucna a představuju si situaci, jak stojím úplně na konci své cesty a sám sebe se ptám: Tak zjentku, proč jsi tady byl? Respektive, cos vlastně udělal holýma rukama, čili k čemu jsi byl světu dobrej? Chápeš? Ale ono to vlastně není zas tak „hodně do budoucna“. Třeba ti má rada dá taky něgdy něco do života, i když zrovna tomuhle moc nevěřím, to je scifi, to je jasný ;) ..dík za nádor.