mskom2

Nec versa c 200 ovladače pro Linux – nevýte někdo kde byh sehnal ovladače pro linux >hlavně Wifi< Díky za pomoc

Pro Nec versa c 200. – notas ted jede na Linuxu ale stále nemám driver na wifi nemůžete mi prosimvás někdo poradit kde bych je dohledal.
Díky moc předem.
MS

Odpovědi
jpau

Linux se rozděluje na několik se distrbucí, z čehož každá má jednotlivé verze a v každé je podpora HW rozdílná. Vzhledem k tomu, že jsi se nepochlubil, jakou distribuci máš tak nepovím konkrétní kuchařku.

Pouze poradím, že do Tvého notebooku ten čip na wifi dodala nějaká jiná firma (např. Intel), takže bych zjistil přesně ten typ Wifi a hledal jej (klidně se totiž ta stejná wifina se stejným ovladačem může dělat jako PCIaka do dekstopu atp.)…

Dobrý začátek je stáhnout si funkční, relativní rozšířenou distribuci. Za sebe doporučuji openSuSE, sice to už není co bývalo ale pořád lepší než konkurence. Používám Lenovo ThinkPad Z61 a s ovladači nebyl žádný problém (včetně uspání, wifi, zvuku atp.). Je tedy pravěpodobné, že po instalaci bude vše fungovat.