Avatar uživatele
Bronzový

Nebylo jarním hmyzím jedincům dáno více inteligence, ostražitosti a mazanosti?

Objevují se tu dotazy na hmyz a občas čtu: "Brouček předstíral, že je mrtvý..."
Osobně mám bohaté zkušenosti se zabíjením much plácačkou a u těch prvních jarnich mě kolikrát až ohromilo, jak jsou mazané.
Tedy se předpokládá větší inteligence u královen mravenců, včel, atd, ale nejsou takové výjimky i u hmyzu, který není společenský?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Ne, nebylo! Snad 60% běžnýho hmyzu a dalších 20% hmyzu unikátního padlo koncem břežna pod noži vertikutátorů a to v době, kdy si právě protírali očička na prvním jarním sluníčku, jenže už se nestihli (jako celek) rozlítnout ze svých zimních travních úkrytů a byli nemilosrdně pokutáni společenským druhem člověkem. Jen TĚSNĚ byl člověk opět rychlejší a tuto biomasu, kterou si SNAD VŠICHNI na zahradách kutátorem vykutali a nazvali ji MECHY, nacpali do hnědých popelnic na biodpad, aby si ji později pěkně uleželou za pár stovek vykoupili zpátky jako zahradnický substrát univerzální 70l a v balení jako bonus získali i trochu TOLIK DŮLEŽITÉ rašeliny. A kutali opravdu všichni- od lékaže či právníka až třeba po baliče kondomů nebo kadeřnici, takže o inteligenci to ASI NEJSPÍŠ nebude. Spíše to vidím na vysokou laťku ovlivnitelnosti tohoto společenského hmyzu reklamou!

Další věcí je, že lidé občas odlepí oči od monitoru k oknu a když spatří sluníčko, tak to je nějakou magickou silou donutí zvednout tu tlustou zadnici od PC a pak se jen tak bezcílně potulují "povenku" a s otevřenou hubou tam žasnou, co všechno byla příroda SCHOPNA za tak krátkou dobu vytvořit, protože ještě nedávno bylo venku mrtvo. A tak hned vytahují z kapes mobily a fotí si ty druhy ještě předtím, než je strachy zašlápnou. A když se pak po návratu stisknutím tlačítka ON vrátí zpět do normálního života, pár takových badatelů se hned natlačí sem na odpovědi, aby vložilo ty svý obrázky a dožadují se odpovědi, co to přes den spatřili za predátory! Jenže- TADY NA TO VLASTNĚ NENÍ ANI KATEGORIE!!!

Čili asi takto, pobíječi much- žádná VYŠŠÍ inteligence se v těchto ohledech ANI DO BUDOUCNA NEPŘEDPOKLÁDÁ!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Pokročilý

Taky jsem si všiml, že ty hmyzí potvory každému nějak zavařují. Mám dojem, že jde o spiknutí. Ve skutečnosti nejde o brouky, ale o vysoce inteligentní mimozemský druh, který přišel naší planetu zlikvidovat. Zatím nás jen v podobě hmyzu sledují, ale do pár let se to tu celé rozpadne!


Avatar uživatele
Zlatý

Uvažovat o hmyzu, jako o mazaném a inteligentním tvorovi je stejně nesmyslné, jak předpokládat totéž o blesku, když zpravidla uhodí do vyvýšeného místa, aby si zkrátil cestu.

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Bronzový

EKSOT123

Děkuji za vtipné odpovědi, zvláště Zjentkovi. Ale nezlobte se, nechám si své přesvědčení a výsledky pozorování. Když o tom teď přemýšlím,bylo by to i logické,kdyby zimu přeživší jedinci byli o trochu lépe vybaveni- i inteligencí, k založení dalších generací následovníků.
Co se týče samotné inteligence hmyzu, samozřejmě nepředpokládám vybavení jako u ferdy mravence, včelích medvídků apod. Ale každé dítě ví, že hmyz není stroj, ale živý tvor s vlastním životem se vším co obnáší.

 

Zajímavé otázky v kategorii Příroda a životní prostředí

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Příroda a životní prostředí

Zlatý Drap 1000
Zlatý annas 765
Zlatý Kepler 544
Zlatý beer 514
Zlatý hanulka11 447
Zlatý mosoj 443
Zlatý marci1 361
Zlatý www 357
Zlatý gecco 235
Zlatý Lamalam 207

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.