EKSOT123

Nebylo jarním hmyzím jedincům dáno více inteligence, ostražitosti a mazanosti?

Objevují se tu dotazy na hmyz a občas čtu: „Brouček předstíral, že je mrtvý…“
Osobně mám bohaté zkušenosti se zabíjením much plácačkou a u těch prvních jarnich mě kolikrát až ohromilo, jak jsou mazané.
Tedy se předpokládá větší inteligence u královen mravenců, včel, atd, ale nejsou takové výjimky i u hmyzu, který není společenský?

Nejlepší odpověď
zjentek

Ne, nebylo! Snad 60% běžnýho hmyzu a dalších 20% hmyzu unikátního padlo koncem břežna pod noži vertikutátorů a to v době, kdy si právě protírali očička na prvním jarním sluníčku, jenže už se nestihli (jako celek) rozlítnout ze svých zimních travních úkrytů a byli nemilosrdně pokutáni společenským druhem člověkem. Jen TĚSNĚ byl člověk opět rychlejší a tuto biomasu, kterou si SNAD VŠICHNI na zahradách kutátorem vykutali a nazvali ji MECHY, nacpali do hnědých popelnic na biodpad, aby si ji později pěkně uleželou za pár stovek vykoupili zpátky jako zahradnický substrát univerzální 70l a v balení jako bonus získali i trochu TOLIK DŮLEŽITÉ rašeliny. A kutali opravdu všichni- od lékaže či právníka až třeba po baliče kondomů nebo kadeřnici, takže o inteligenci to ASI NEJSPÍŠ nebude. Spíše to vidím na vysokou laťku ovlivnitelnosti tohoto společenského hmyzu reklamou!

Další věcí je, že lidé občas odlepí oči od monitoru k oknu a když spatří sluníčko, tak to je nějakou magickou silou donutí zvednout tu tlustou zadnici od PC a pak se jen tak bezcílně potulují „povenku“ a s otevřenou hubou tam žasnou, co všechno byla příroda SCHOPNA za tak krátkou dobu vytvořit, protože ještě nedávno bylo venku mrtvo. A tak hned vytahují z kapes mobily a fotí si ty druhy ještě předtím, než je strachy zašlápnou. A když se pak po návratu stisknutím tlačítka ON vrátí zpět do normálního života, pár takových badatelů se hned natlačí sem na odpovědi, aby vložilo ty svý obrázky a dožadují se odpovědi, co to přes den spatřili za predátory! Jenže- TADY NA TO VLASTNĚ NENÍ ANI KATEGORIE!!!

Čili asi takto, pobíječi much- žádná VYŠŠÍ inteligence se v těchto ohledech ANI DO BUDOUCNA NEPŘEDPOKLÁDÁ!

Další odpovědi
Palpatine

Taky jsem si všiml, že ty hmyzí potvory každému nějak zavařují. Mám dojem, že jde o spiknutí. Ve skutečnosti nejde o brouky, ale o vysoce inteligentní mimozemský druh, který přišel naší planetu zlikvidovat. Zatím nás jen v podobě hmyzu sledují, ale do pár let se to tu celé rozpadne!

Kepler

Uvažovat o hmyzu, jako o mazaném a inteligentním tvorovi je stejně nesmyslné, jak předpokládat totéž o blesku, když zpravidla uhodí do vyvýšeného místa, aby si zkrátil cestu.

EKSOT123

Děkuji za vtipné odpovědi, zvláště Zjentkovi. Ale nezlobte se, nechám si své přesvědčení a výsledky pozorování. Když o tom teď přemýšlím,bylo by to i logické,kdyby zimu přeživší jedinci byli o trochu lépe vybaveni- i inteligencí, k založení dalších generací následovníků.
Co se týče samotné inteligence hmyzu, samozřejmě nepředpokládám vybavení jako u ferdy mravence, včelích medvídků apod. Ale každé dítě ví, že hmyz není stroj, ale živý tvor s vlastním životem se vším co obnáší.