Nebylo by lepší, kdyby supermarkety místo placení bezpečnostních agentur, dali bezdomovcům jídlo zadarmo ?

Třeba bageta s máslem a salámem by vyšla levněji, než tisíce bezpečnostní agentuře, která stejně nemá žádné pravomoci.

http://www.ces­kenoviny.cz/zpra­vy/zpravy/755561

Nejlepší odpověď
Ella

nebylo by to lepší. Proč by to majitelé dělali? Nic není zadarmo a odměnit se těm, co obtěžují jejich zákazníky a kradou jim zboží, jídlem zadarmo? Proč??? Ono kdyby si místo toho chlastu koupili něco k jídlu, tak to by bylo… ale samozřejmě to nikdo z nich neudělá… a nevymlouvejte to na zimu, dělají to i v létě…

Další odpovědi
venkovan

Ne – oni jídlo neodnáší jen bezdomáči, ale i hodně bohatí.
Kdyby se dávalo zboží bezplatně v den jejich platné spotřeby, tak si bezdomáči ani neškrtnout, budou tam fronty lidí, kteří za rohem budou mít postavené luxusní auto.
Cokoliv by se dělalo v duchu – má se to zkazit, tak to dáme zadarmo, je svým způsobem velmi nebezpečné – byly by pravděpodobně i žaloby na obchody, že tam daly špatné zboží, a proto ten a ten má třeba žloutenku (i kdžy ji chytil jinde)
Co se ale někde dělá, že restaurace jídlo které by měly vyhodit, ho odvezou do různých charit. Takže by to bylo možné i s těmi prakticky prošlými potravinami. Otázkou by bylo, zda by se bezdomáči ještě víc nenamnožili, když bude víc dostupného jídla.

IK

Viděla jsem v TV jaké množství jídla se vyhazuje díky končící době spotřeby. Myslím že okénko sleva na nulovou cenu by se vyplatilo v každém obchodě. Ovšem sdružování zájemců v okolí není v zájmu obchodníků, takže asi pojízdná výdejna která v Praze funguje je pořád lepší řešení.

fcoop

To by bylo fajn.
A taky chlast,cigára…i­deální by bylo – rozdat všechno a jít domů.
Hrozba nejsou bezdomovci,ale ti tzv.sluší,nor­mální lidé.

ReHu

Možná ano, ale určitě ne v ČR. Známe českou povahu.