lenka.seda

Nebyla jsem ve škole a opsala jsem si tenhle příklad od kámošky, ale nevím jak na to přišla, poradil by někdo?

Je možno připojit ke zdroji napětí 220V ve spotřebitelské síti vedle sebe dva vařiče, z nichž každý má příkon 600W a v elektrickém obvodu je zařazena pojistka na 6A?
Odpověď ANO, je to možné.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

  1. Sečteš dva příkony 600 +600 W

Elektrický proud z příkonu vypočteš, když příkon vydělíš napětím (1200/230)

(v zásuvce již několik let NENÍ 220 V, ale 230 V)

vyjde 5,21
Při 1200/220 = 5,45

takže ano, postačí jistič 6A.

I kdyby vyšlo 6až 7 A tak by jistič chvíli vydržel než by vypnul.

Další odpovědi
tom004

Dobrá výmluva,ale i ta už tu byla.Je zvláštní,že Ti,za prvé: neporadila kámoška a za druhé: mne udivuje,že na to vždy někdo z nás „skočí“ a odpoví.

arygnoc

ako ako ako?
TOTO je dnešné skúšanie vedomostí (v škole)?

Bez urážky, a ja sa divím, prečo má dnes mládež také vedomosti, aké má (rozumej mizerné, a ti ešte lichotím, že).