marci1

Nebyla by také u nás vhodná kampaň, která by upozornila na nebezpečí braní tabletu, mobilu aj. do vany ?

http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/studentka-s-ipadem-vlezla-do-vany-zabil-ji-elektricky-proud-20140805.html
Doplňuji:
Chtěla jsem alespoň touto otázkou na toto nebezpečí upozornit, nechci nikoho nabádat, aby započal s kampaní.:-)

Nejlepší odpověď
led

Ano, kampaň na bezpečnosť pri používaní elektrických zariadení v mokrom prostredí, kúpeľňa, je potrebná. Akékoľvek elektrické zariadenia s poškodenou izoláciou je zakázané používať.
Mokré prostredie.
Nebezpečie môže vzniknúť pri páde elektrospotrebiča (nechráneného proti vode) zapojeného do nechránenej elektrickej sieti 230V (v mokrom prostredí, kam patria aj kúpeľne, podľa elektrovyhlášky, zásuvkový obvod musí byť zapojený cez chránič, ktorý v stanovenom čase, v milisekundách, odpojí elektrický prúd. Prakticky odskúšané.).
Pokiaľ sa použije mobil, tablet, bez káblového pripojenia na 230V, dochádza maximálne k znehodnoteniu zariadenia. V súčasnosti je mnoho zariadení tohto typu vodeodolných.
Pre fanatikov mobilnej komunikácie: svojich miláčikov používajte vo vodotesných obaloch bez pripojenia na leektrickú sieť. Chránite zariadenia a hlavne svoju bezpečnosť.
Svoje zdravie chránite najviac vtedy, keď si používanie svojich miláčikov vo vani odpustíte.
V opisovanom prípade, viď odkaz marci1, je vidno niekoľko porušení zásad bezpečnosti:
1 – použitie alektrospotrebiča s poškodenou izoláciou v mokrom priestore
2 – nedostatočné zabezpečenie elektrospotrebiča proti styku s vodou
3 – nedostatočná bezpečnosť elektrickej inštalácie v kúpeľni

PS.
Drap: boli by ste prekvapení, koľko a akí ľudia to bežne robia.

Další odpovědi
Dochy

Myslím, že u nás jakési povědomí o elektřině zatím snad je. Jestli je dostatečná výchova i u mladších ročníků si nejsem jist, možná by to nebylo úplně od věci.

anonym

Já jsem pro, aby se blbci o sebe ´postarali´ sami…
😉
http://www.no­vinky.cz/koktej­l/344125-fotil-se-s-pistoli-prilozenou-k-hlave-zbran-vystrelila.html

Nevíteto?

Byla by vhodná všude, ale hlavně u menších dětí (často je nikdo nehlídá) ☹…

Drap

Můžeš ji klidně začít a zaplatit. žádného soudného člověk toto nenapadne

marci1

Problém je, že se skoro každý chce starat jen o sebe, ostatní lidé ho nezajímají, obtěžují ho problémy jiných a kdyby jim měl nějak pomoci, tak to asi nepřežije. Potom to na světě vypadá, jak vypadá. ☹

marci1

Omlouvám se, neuvědomila jsem si, že nominací otázku uzavřu a nedovím se názory jiných uživatelů. 🙂

led

mowla,
„hrania sa“ so zbraňou, zdanlivo nenabitou, je žiaľ jeden z najväčších problémov dnešnej spoločnosti. Začína to už hračkami, krvavými „detskými“ filmami, sprevodajstvom. Ľudia si potom mnohokrát neuvedomujú rozdiel medzi atrapou a originálom a už stačí len stisnúť spúšť…Len pozrite médiá.
Ako dieťa som dostala najpresvedčivejšiu „kampaň“ keď pred nami boli z pištole vybraté náboje, skontroľovaná hlaveň a až potom sme sa mohli tejto zbrane dotknúť. Ale v zápale svojich predstáv brat na mňa túto skutočne prázdnu zbraň namieril na mňa, v tom momente mu ju „pištolník“ (majiteľ zbrane) vyrazil z ruky a dal poriadne šťiplavú po hlave (prvý a posledný raz, čo nám takéto niečo spravil) so slovami „Nikdy so žiadnou zbraňou nemier na človeka“. Tieto slová si odnesiem snáď i do hrobu… Pritom dodnes sa pri práci stretávam s rôznymi zbraňami, dobovými i súčasnými.

anonym

Nejde o problém „dnešní společnosti“.
😉
Problém některých jedinců, tkví v jejich nedostatečné výchově (viz tebou zmíněný záhlavec od „pistolníka“).
Problém společnosti je pak přílišná tolerance těchto jedinců, jejich omlouvání a bagatelizace jejich ´prohřešků´.
___
Věř, že být na místě onoho „pistolníka“ já, dopadlo by to podobně – nesnáším hraní si se zbraněmi a i když s nimi umím vcelku slušně zacházet, nejsem příznivcem jejich ´rozšiřování´ mezi obecnou veřejnost…
Ale pokud si se zbraní někdo nedostatečně poučený hraje – je lepší, když nedopatřením zabije sám sebe, než aby zabil či zranil někoho jiného.

led

problém dnešnej spoločnosti o ktorom hovorím, je médiálna výchova krutosti viď rôzne akčné filmy, počítačové hry…