Nikoliina

Nebyl někdo v Argentině?

Ahoj, je tu někdo, kdo navštívil Argentinu a má nějáké zajímavé zkušenosti s tamním obyvatelstvem? Mám vypracovat faktický referát o Argentincích, dí­ky.

Odpovědi
led

Snáď sa tu nájde niekto, kto podá vlastne skúsenosti, ale
o Argentíne sa toho popísali stohy papiera, množstvo cestopisov, množstvo faktografie.
Veľmi záleží od toho, akej oblasti, téme o Argentíncoch sa chcete venovať:

  • dejiny – dávna história (pred objavením sa bielych kolonizátorov) nedávna história, súčasnosť.
  • politika – nemeckí povojnoví vysťahovalci a Argentína, Veľká Británia a Falklandy.
  • umenie a šport – film, tanec, futbal

to všetko je o človeku, o Argentínčanovi

Kelt

O Argentině je mnoho informací na vyhledávači. Je tam mapa, podmínky, nějaké fotografie nebo i filmové záběry třeba na youtube. Nejlepší je přímý kontakt s danou zemí a jjejími obyvately. Co takto si přečíst nějakou knihu od argentinského spisovatele v českém překladu. Internet poskytuje mnoho informací, určitě je moížné si najít nějakého Argentince a hovořit s ním přes skype. A jsou lidé, kteří byli v nějaké zemi několik let a vůbec neznají obyvatelstvo. například badatelé v odlehlých oblastech, uprchlíci před zákonem. Když budu v dané zemi, poznám hotel, nějaké okoli, ale ne lidi. Já jsem poznal osobně jednu slečnu z Buenos Aires, domluvili jsme se v pohodě, chtěl jsem po ní namluvený video šot s hlasovým projevem. A kdybych se dostal do Argentiny, jel bych do Ohňové země. Viděl jsem v televizi šot a moc se mi to líbilo.

Nikoliina

Ano, ale já mám na vypracování jen dva dny. Takže knihu přečíst nestíhám, měla jsem na mysli charakteristiku (chování, znaky, vyjadřování, gesta apod.) od někoho, kdo byl v přímém kontaktu s obyvateli.

led

Možno budete prekvapená, ale pri svojich cestách som v bežnom správaní ľudí veľa rozdielov nevidela. Prirodzene nehovorím, ak sa s nimi nepustíte do debaty o politike, náboženstve, športe, či iných chúlostivých témach…

Nikoliina

To ano, ale za víkend moc časopisů neseženu a na netu toho moc není. Chtěla bych někoho s vlastními zkušenostmi. Referát je zaměřený na současné obyvatestvo.