Rokio

Nebudu mít opletačky se zákonem, pokud podám trestní oznámení na pachatele promlčeného trestného činu?

Jde mi o to, abych škůdce zastrašil a psychicky zdeptal. Chtěl bych, aby zločinec zažil výslech na policii a obavu, že skončí pod zámkem a možná ho i dostal do vazby.

Nemusí nutně skončit ve vězení, ale chci u něj vyvolat jen tu obavu.

Mohlo by se mi tohle vymstít?

Odpovědi
Klaproth

Zbytečná snaha. Pokud je to promlčené, tak se tím policie nebude zabývat.

aliendrone

Se zákonem asi nebudeš mít oplétačky. Uvaž, za to 100% platí i o pachateli, protože takových co se divili „kde mám oči, kde zuby a proč musím jezdit na kriplkáře“ už bylo… ;) :D :D