Nebudou se lidi bát dávat rady?

Občanský zákoni platný od 1.1201.
Za špatnou radu se bude platit náhrada škody ► http://www.pa­tria.cz/pravo/1961956/za-spatnou-radu-se-bude-platit-nahrada-skody.html, je to § 2950 Škoda způsobená informací nebo radou

Kdo se hlásí jako příslušník určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu nebo jinak vystupuje jako odborník, nahradí škodu, způsobí-li ji neúplnou nebo nesprávnou informací nebo škodlivou radou danou za odměnu v záležitosti svého vědění nebo dovednosti. Jinak se hradí jen škoda, kterou někdo informací nebo radou způsobil vědomě. http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2012-89
Doplňuji:
omluva za špatný datum platný od 1.1. 2014

Nejlepší odpověď
Sůwa

Od tohoto článku jsou zaručeně osvobozeny odpovědi na serveru www.odpovedi.cz, protože o skutečně dobré rady je tu neustále nouze a zatím nehrozí, že by se to mohlo změnit 🙂.

Další odpovědi
baghira

Nikdo tu nevystupuje jako odborník (až na pár oikonovaných výjimek) a už vůbec nikdo tu nedává rady za odměnu.

led

Ano, aj keď rady na tejto stránke sú len doporučené, bezplatné a nie sú záväzné pre pýtajúceho sa, môže sa stať, že budú podrobené ostrej kritike iných „odpovedajúcich“. A toho (kritike, nie človeka) sa tiež ľudia boja.
Doplňuji:
Všetko záleží od uhlu pohľadu jednotlivých ľudí.

Mapel

A tady jsou i důležité správně položené otázky. A to je také velký problém,

terry

Pokud někdo bere za rady peníze, coby příslušník určitého stavu nebo povolání k odbornému výkonu nebo jinak vystupuje jako odborník, měl by mít také nějakou zodpovědnost.
K čemu by to pak bylo, kdybych si každou informaci měla ověřovat.