Nebudete potřebovat brýle?

Článek ‚Podívejte se, jak cvičit oči. Nebudete potřebovat brýle!‘ http://zena.cen­trum.cz/zdravi/fo­togalerie/2011/08/09­/podivejte-se-jak-cvicit-oci-nebudete-potrebovat-br/
popisuje cviky které údajně vedou ke zlepšení vlastností očí. Tyto návody a nápady se vyrojily krátce po revoluci a sloužily autorům k příjmu peněz. Je s podivem že tyhle celkem nebezpečné hry se zrakem nezanikly ale opět je nějaká redaktorka našla v šuplíku a vzpomněla si na své studijní časy kdy se z takových knih kopírovalo o 106. Upozorňuji na nebezpečí možného prasknutí cévek, nadměrného namáhání očí. Protože těmito cviky si oko neodpočine ale naopak se ještě více namáhá. To v době vysokých nároků na zrak kdy dlouho sedíme u monitoru nebo u řidičů není žádoucí.

Nejlepší odpověď
led

Budem čiastočne oponovať.
Cvičenie, tj.pohyb očami, pokaľ sa to nerobí nasilu neškodí, práve naopak. Práve pri počítačoch treba si občas urobiť prestávku a zacvičiť nielen telom, ale aj krkom a očami (bez okuliarov). Ak sa oko pozerá celú dobu skoro nehybne na monitor, môže dojsť k postupnému ochabovaniu očného svalstva.
Okuliare používajte len na dobu, keď ich nevyhnutne potrebujete. aby si oko nezvyklo a nezlenivelo.

  • tak, a teraz ma optici a oční lekári ukrižujú…

Další odpovědi
Děda Louda

Lidi jsou dneska tak zblblí, že jsou ochotni skočit na kdejakou ptákovinu, čehož obratně využívají nejrůznější mastičkáři, léčitelé a výrobci elixírů na hubnutí, růst vlasů, odstraňování vrásek a celulitidy, bolavé klouby, smrduté nohy a všemožné další neduhy, vymýšlejí nové, „vědecké“ revoluční metody zázračného vyléčení čehokoli.
Jedni jsou přesvědčeni, že konečně tohle je ten pravý všelék, zatímco ti druzí si na jejich mentální nedostatečnosti vesele mastí kapsu.

mosoj

Souhlasím s LED a oponuji ne částečně ale úplně.
Vůbec nechápete o co jde. Jedním z projevů stárnutí oka je neschopnost akomodace oční čočky. Prostě čočka tuhne a není schopná již změny tvaru v takovém rozsahu, oční svaly na to nestačí. Vzniká krátkozrakost či dalekozrakost.
Cvičením oka tak jak je uvedeno se uvolňují a procvičují oční svaly a oku to prospívá tak jako tělu prospívá cvičení. Bát se že si oko poškodíte je pověra a neznalost.
To si ho daleko víc poškodíte když si dáte panáka tvrdého alkoholu !!
Jenom od toho nečekejte zázrak, tak jak se to obyčejně píše v nadpisech. Slepého to neuzdraví !
Když jsem byl po operaci laserem obou očí, tak oční chirurg mně nabádal abych cvičil oko právě takovými cviky a dal oku pořádně zabrat. Pokud praskne cévka v oku není to cvičením ale tělu něco chybí. Stačí třeba dodat askorutin, krev se vstřebá a je pokoj.

HDMI

Tohle mi pomůže tak na krk ale na oči!?A i kdyby už je nosim tak co.