bolak

„Nebuď zvědavej, budeš brzo starej“ řekneme dítěti kterýho pořád něco zajímá, jenže co říct člověku kterej už starej je?

Dá se slovo „starej“ nějak nahradit? Nějak aby to nebylo ani moc sprostý, ani morbidní?

Nejlepší odpověď
Damiana

Já bych řekla: Ty jsi byl moc zvědavej, když jsi byl malej, co?

Další odpovědi
Deli

Já se divím, že jsi furt tak zvědavej. Podívej, jak jsi dopadl!
(To si ale můžeme dovolit říct jen málokomu 🙂

manon

Nebuď zvědavej, stejně Ti to neřeknu :D (co je to starej? – třeba je jen dříve narozenej :) )
Doplňuji:
Pravda je, že tohle bych řekla jen bolakovi :) (navazuje to…) Jinak bych řekla pouze "No jo, kdo se nezeptá, nic se nedozví, žejo? " :)

anonym

Staří lide se vrací do dětství. Říká se o nich, že se chovají jako malé děcko.

Máš občanku, jsi svéprávnej, tak se starej.

anonym

Nebuď zvědavý, budeš brzy mladý. 🙂

led

Nebuď toik zvdavý, nôcka už chce spať, tak pekne macíka a dudlík, zavri oči, a nech si zdát
Doplňuji:
Prepáčte českoslovenštinu, ale toto je ukážka nesprávneho súčasného myslenia v dvoch rečiach.
PS. Ešte aj tie písmenká neposlúchali od údivu nad otázkou :)

Sůwa

My „staří“ už snad máme na trochu zvědavosti právo, ne?

johana 56

Bolaku,bolaku,Ty zdejší čtveraku.
Zajimaj Tě věci všecky -i to kdo nosi kecky?

led

Malej hodnej bolaku
Nebuď tolik zvědav,
noc již klepe na okno,
vem dudlík, zavři očká
a jdi spát.
Nech si zdát,
jak vše znáš
a nám zde
rady dáš

bolak

Deli: Vy asi ne, já můžu prakticky komukoli..