Nebezpečné výrobky na trhu

Dnes jsem četl, že některé mikrovlnné trouby jsou nebezpečné.

Kdybych měl firmu např. mikrovlnka a.s. a chtěl bych uvést na trh mikrovlnou troubu jaký je postup od vyrobení až na pulty obchodů? Na jakých úřadech musím mikrovlnku nahlásit, aby mi ji schválili k prodeji, že je bezpečný?

Jakými způsoby toto výrobci obcházejí?

Odpovědi
ReHu

Myslím, že nebezpečných výrobků je tady velmi, velmi mnoho. A myslím, že většina, i když ne všechny, pocházejí z made in China.
Všechny rizikové v tom obrovském množství asi zachytit nelze a opatření se často různými způsoby obchízejí. I s finančními pobídkami.
Poznala jsem v televizi rychlovarnou konvici, která se mi bzhledově líbila, kupovaná v Makru a tak jsem ji okamžitě vyřadila z provozu.