elektrikář

Nebezpečná unice z války.

Koupil jsem si hledačku kovů. Jde někde stáhnou nějaké materiály o trofejní munici? Abych zhruba věděl do čeho nemám dloubat?
Doplňuji:
O to mi jde abych poznal co by asi mohla být munice.Mylel jsem nějaké vyobrazení. Nechci se plést odborníkům do řemesla.

Nejlepší odpověď
ponovotny

zhruba by jste neměl dloubat do čehokoliv co jen vypadá jako munice. Krom toho, že jde o docela široký obor od zbraní, přes nevybuchlé bomby po zapomenutý granát, tak můžete najít něco, co je jištěno nástrahou. Jako laik po přečtení nějakého popisu něčeho těžko dokážete stoprocentně určit zda se jedná o něco funkčního, či nikoliv.
Doplňuji:
no to právě 100% nepoznáš a u něčeho co může bouchnout je co nejbližší blízkost 100% nutností. Je dobré vědět v jakém místě hledáš, to znamená jestli tam někdy prošla, nebo trénovala nějaká armáda, jestli tam byl za války výskyt partizánů apod. Když se tomu začneš věnovat, tak postupně budeš schopen určit zůzné nálezy, ale platí, že je lepší v případě, že si nejsi jistý raději místo zajistit a přivolat pyrotechnika. Jsou místa, kde je munice, kterou když budeš znát tak budeš vědět, že když do ní nepůjdeš vrtačkou tak je vcelku bezpečná.(ale i takovou máš správně nahlásit). Můžeš však náhodou objevit něco co bude krabice a když jí zvedneš tak … U bomb se taky nedá říct nic dopředu, většina má nefunkční roznětku (proto nevybouchla), ale náhoda je blbec a 1:100 můžeš narazit na funkční odjištěný exemlář.

Zdroj: http://forum.val­ka.cz/index.php

Další odpovědi
Mapel

Může to být malé vajíčko, placatý talíř, špicatý válec a pod. Podívej se na odkazy.
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&q=v­%C3%A1le%C4%8Dn%C3%A9%20­filmy#hl=cs&scl­ient=psy-ab&q=v%C3%A1l­e%C4%8Dn%C3%A1%20mu­nice&oq=&gs_l=­&pbx=1&bav=on­.2,or.r_cp.r_qf­.&bvm=bv.49478099,d­.bGE&fp=5c6d1540c18036a2­&biw=1280&bih=630&pf=p&p­dl=300
https://www.go­ogle.cz/search?hl=cs&q=v­ojensk%C3%A1%20m­unice
Doplňuji:
Pro ponovotny: Ta pravděpodobnost je podstatně menší. Právě většina nevybuchla, protože není odjištěná.